Rubriky

Postavte si doma papírový model pivovarské Jubilejní brány

 Pusťte se do stavění papírových modelů! Pro začátek můžete vyzkoušet něco jednoduššího, třeba model Jubilejní brány, která je už od roku 1892 symbolem Plzeňského Prazdroje. Ať už je vám deset nebo sedmdesát, při vystřihování, lepení a skládání zklidníte mysl, zrelaxujete, procvičíte jemnou motoriku… A ta radost z povedeného výsledku!

Stavění autentických modelů historických staveb může být zároveň inspirací k výletu do minulosti. Pozoruhodný příběh Jubilejní brány, která je na lahvi slavného ležáku vyobrazena hned třikrát, se začal psát v roce 1892, kdy se stala vůbec první novorenesanční stavbou v Plzni. Vzorem pro podobu brány byl zřejmě antický triumfální oblouk Porta Gemina v Pule, který je výjimečný dvěma oblouky. Výzdoba a detaily však jasně odkazují k pivovarnictví. Dnes je Jubilejní brána po komplexní rekonstrukci nádhernou dominantou nádvoří legendárního pivovaru.

Model Jubilejní brány z tvrdého papíru je v prodeji za 59 Kč v oficiálním e-shopu Plzeňského Prazdroje na https://eshop.prazdroj.cz/vsechny-znacky/Model-brana-Pilsner-Urquell-30022359

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Postavte si doma papírový model pivovarské Jubilejní brány”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *