Rubriky

Poznejte Koreu z filmu! Velvyslanectví zve na 5 snímků i tradiční korejskou kuchyni

Velvyslanectví Korejské republiky v České republice zve na přehlídku 5 korejských filmů! Návštěvníci se ponoří nejenom do světa zářné korejské kinematografie, ale v rámci doprovodného programu ochutnají korejská jídla a tradiční alkoholické nápoje. Nebude chybět významný zahraniční host.

Přehlídka korejských filmů se odehraje ve dnech 4. až 6. října v pražském kině Bio Oko. Společným tématem důkladně vybraných filmů bude láska, rodina a jídlo.

Program zahájí mezinárodní fenomén a uznávaný divácký hit minulého roku Extreme Job. Ten vypráví o skupině sympaticky absurdních policistů, kteří se snaží odhalit zločinecký syndikát a v rámci utajení začnou pracovat v restauraci. Postupně však zjišťují, že jsou ve smažení kuřat až nečekaně dobří.

Sobota se ponese v příjemném rodinném klidu s citlivým dramatem Jen můj svět, jemuž vládne absurdní situační komika v podání světové superstar Lee Byung-huna (Sedm Statečných, 2016), který v roli vysloužilého boxera poznává svého odcizeného autistického bratra. Stres z hektického života se vydá na vesnici dobrým jídlem ovládnout mladičká vycházející hvězda Kim Tae-ri, kterou čeští diváci znají z Park Chan-wookovi Komorné. Pro ty, kteří nejraději tráví poklidné víkendy na chatě s recepty z rodinné kuchařky, je tento kouzelný Malý les nejlepší volbou.

Neděle představí 15let starou klasiku korejské kinematografie Vzpomínky na lásku. Málokterý korejský film se usídlil v srdcích západních diváků tak jako toto bolestivé drama o lásce mladého dělníka a dědičky stavební společnosti. Ne nadarmo obsazuje vysoké příčky na filmových databázích, cinefilních seznamech a je jedním z prvních snímků, který se novým divákům korejské kinematografie doporučuje. Ačkoliv bude následovat přesun do současné korejské kinematografie s cenami ověnčeným Kolibříkem, jeho nostalgii z pohledu na dospívání mladé dívky v korejských devadesátých letech osobně uvede v Praze režisérka Kim Bora. Ne jinak tomu bylo i na letošním Berlinale, kde si za tento svůj debut odnesla Velkou cenu mezinárodní poroty „Generation 14PLUS“.

Všechny uvedené filmy a doprovodný program s ochutnávkami korejské kuchyně a tradičních nápojů je zdarma! Doporučujeme svou účast na jednotlivých projekcích registrovat předem. Počet volných vstupů na místě bude omezen.

Všechny informace o registraci a programu naleznete na oficiálních webových stránkách velvyslanectví (www.overseas.mofa.go.kr/cz-cs/index.do) nebo na facebooku (@KoreanEmbassyPrague).

Festival pořádá Velvyslanectví Korejské republiky v České republice.

2019 Korejský filmový festival s korejskou kuchyní

4.-6. 10. 2019

Kino Bio Oko

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Poznejte Koreu z filmu! Velvyslanectví zve na 5 snímků i tradiční korejskou kuchyni”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *