Rubriky

Sousse v Tunisku, místo plné nezapomenutelných míst

Přímořské město Sousse je třetí největší město Tuniska.


Sousse doporučujeme navštívit všem, kdo si chtějí udělat obrázek o všech sférách tuniského života. V Sousse najdete staré město s hradbami, památkami s celými zastřešenými uličkami obloženými prodejci textilu a harampádí, ale i výstavné moderní ulice a chudinská předměstí.


Druhá věc, kvůli které se do Sousse tak často jezdí, jsou nádherné, písčité pláže

.

Třetí věcí, která vás v Sousse uchvátí, je Medina – staré město. Medina v Sousse je snad nejznámější a největší v celém Tunisku. Úzké uličky jsou pokryty ozdobnou dlažbou, místy jsou uličky dokonce zastavěny tak, že jdete jakoby velkou a dlouho chodbou a ozdobené je celé okolí včetně stropů. Samozřejmostí jsou zde i trhy, prakticky po celé medině najdete stovky a tisíce malých krámků bazárků nebo jen míst s volně vystaveným zbožím. Ceny zde bývají rozumné, pokud budete mít chuť, samozřejmě se můžete pokusit je usmlouvat ještě níže (až o polovinu) Obchodníci se zde chovají slušně, pokud narazíte na nějakého neslušného, který Vám bude cokoliv nutit, nevšímejte si ho. Určitě najdete jiný krámek, kde bude zboží stejné a prodavač příjemnější.

Další zajímavosti a atrakce

Atrakcí letoviska Sousse, je také opevněná mešita z 9. století. Je opravdu velká, zajímavostí je především absence vysokého minaretu a nádvoří pokryté mramorovou mozaikou. Mešita je od doby svého vzniku průběžně přistavována a opravována. Velká oprava proběhla poměrně nedávno, mešita určitě stojí za návštěvu, je ve velmi dobrém stavu. Vstup do vnitřních prostor je povolen pouze muslimům.
Ribat – velká mešita. Jedná se tedy spíše o kombinaci mešity a pevnosti. Byla založena na obranu proti křesťanům ze Sicílie a je rozdělená tak, že tři strany jsou vyhrazeny pro vojáky a jedna strana pro modlení.

Kromě toho, že je Ribat považován za jednu z nejstarších mešit v severní Africe, je z Ribatu nádherný pohled na Sousse. Určitě návštěvu nevynechejte.
Další ze zajímavostí je Sousse pevnost. Tyčí se nad městem a jsou zde dvě zajímavosti. Jednak zde najdete archeologické muzeum, které se pyšní unikátními mozaikami a pár předměty z doby okolo někde doby, kdy se začal počítat náš kalendář. V jedné části pevnosti je také Khalefova věž, odkud je opět hezký výhled přes celé město.
V Sousse se nachází ještě jeden unikát – katakomby. Celková délka je přes pět kilometrů, je zde si 15 000 hrobů, ale turistům je zpřístupněno jen několik desítek metrů plus pár zajímavostí a koster.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Sousse v Tunisku, místo plné nezapomenutelných míst”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *