Rubriky

Ondřej Teplý předvedl na ME třídy Finn skvělý závěr

Ondřej Teplý skončil stejně jako loni dvanáctý na evropském šampionátu olympijské třídy Finn. K pěknému výsledku mu pomohl především vydařený poslední den závodu. Jeho bratr Viktor je v karanténě a přijde tak o olympijskou kvalifikaci

Zlato v portugalské Vilamouře (12.–16. 4.) obhájil Maďar Zsombor Berecz, stříbro získal olympijský vítěz z Ria 2016 Giles Scott z Velké Británie. Bronz vybojoval Švýcar Nils Theunnick. Titul do 23 let obhájil potřetí v řadě Španěl Joan Cardona.

Ondřej Teplý začal regatu šestým místem, ale v dalších sedmi rozjížďkách se do desítky nedostal. Na konečné dvanácté místo se dostal díky druhému a třetímu místu v závěrečných jízdách. Mistrovství Evropy pro něj bylo prvním velkým závodem po strašně dlouhé době.
„Bylo to zvláštní, úplně jsem si odvykl na závodní atmosféru v takovém počtu lodí, připadal jsem si, jako kdybych byl na velké regatě poprvé,“ žertoval Ondra. Něco ale bylo skutečně poprvé – šampionátu se zúčastnil pod vedením britského trenéra Edwarda Wrighta, mistra světa ve třídě Finn z roku 2010, s nímž spolupracuje od prosince. „Když máte za zády mistra světa, všichni se na vás hned dívají jinak. Spolupráce funguje skvěle, i když na první pohled nemusí být vidět. Na této úrovni záleží na každém detailu a ty se nám daří postupně vylepšovat. Kromě výsledku, se kterým jsem spokojen, jsme během mistrovství Evropy také otestovali plachty a získali další důležité poznatky, které se budou hodit na květnovém Gold Cupu,“ pochvaloval si Ondra.

Mistrovství světa se pojede od 8. do 12. května v Portu a bude se na něm bojovat o poslední evropské místo na olympijských hrách v Tokiu. Kdyby se tato kvalifikace konala na ME, do Tokia by jel Švýcar Nils Theunnick, který zde bral bronz a je současný leader světového žebříčku třídy Finn. Ani Španělsko ještě není kvalifikované a Joan Cardona zde skončil na 4. místě. Ondra to bude mít hodně těžké.

Video: https://finnclass.org/finn-tv/2021-videos

Výsledky:
http://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race/text/FinnEuropeans-en

Olympijská kvalifikace třídy ILCA bez Viktora Teplého

19. 4. začíná ve Vilamouře další závod, který nás eminentně zajímá. Evropská kvalifikace tříd ILCA 7 (Laser) a ILCA 6 (Laser Radial). Na startu budou naši reprezentanti Jakub Halouzka, Ben Přikryl, Alessia Palanti a Klára Himmelová. Bohužel Viktor Teplý měl pozitivní test na Covid 19 a musel zůstat doma v karanténě.

Předpověď na dnešek hlásí slabý vítr, který bude později sílit. Ženy ve třídě ILCA 6 mají start naplánovaný na 12:00, muži odstartují po nich ve 14:30 na stejném okruhu.

Přihlášených je 89 žen, Klára Himmelová a Alessia Palanti budou bojovat o účast v Tokiu. Pro evropské země zbývají dvě poslední olympijská místa, o která se popere sedm států – Bulharsko, Izrael, Portugalsko, Rumunsko, Lotyšsko, Ukrajina a Česko.

Mužů bude na startu 139 včetně našich reprezentantů Jakuba Halouzky a Benjamína Přikryla. Bohužel česká jednička Viktor Teplý se závodu nemůže kvůli nařízené karanténě zúčastnit a bude stejně jako my čekat, zda se podaří místo do Tokia vyjete jeho reprezentačním kolegům. O kvalifikaci mezi muži bojuje 13 zemí, mezi kterými jsou jachtařské velmoci jako například Španělsko, Nizozemsko, Belgie, Litva, Polsko… Všichni čtyři naši reprezentanti to budou mít nesmírně těžké, ale naděje stále žije!

Více informací a výsledky: http://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race/text/2021-ilca-vilamoura-european-continental-qualification-en

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Ondřej Teplý předvedl na ME třídy Finn skvělý závěr”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *