Rubriky

Tip na rodinný výlet: Užijte si v srpnu Sportmánii i Živou ulici v Plzni

Váháte, kam o prázdninách zavítat, abyste si užili výlet s celou rodinou? Ideální kombinaci programu pro všechny generace naleznete v Plzni. Od tradiční Zoologické zahrady s Dinoparkem přes návštěvu pivovarů Pilsner Urquell a Gambrinus až po hravé poznávání v Techmanii či prohlídku loutek v Muzeu loutek. Neopomeňte ani historické centrum s katedrálou sv. Bartoloměje na náměstí Republiky či procházku přilehlými plzeňskými sady. Pro milovníky sportu chystají v srpnu v Plzni další ročník tradiční Sportmánie a neotřelou kulturu zažijete v rámci hlavní části festivalu Živá ulice.

Více informací o výletech v Plzni a okolí i o jednotlivých akcích v Plzni naleznete na www.visitplzen.eu a na www.plzenprodeti.cz.

Sportmánie
Letošní ročník tradiční Sportmánie se opět uskuteční za obchodním centrem Plaza ve dnech 17. – 25. srpna. Dětem i dospělým nabídne v závěru prázdnin možnost vyzkoušet různé sportovní aktivity, pobesedovat se známými sportovci a mnoho dalšího. Otevírací doba sportovního parku bude ve všední dny od 13 do 20 hodin, o víkendu od 10 do 20 hodin (sobota 17. 8. do 16:00 hod., neděle 25. 8. od 10:00 do 16:00 hod.). Sportmánie je skvělou příležitostí pro děti, aby se seznámily s novými sporty nebo začaly aktivně sportovat. Vstupné na akci je zdarma.

Živá ulice
Multižánrový open air festival Živá ulice letos odstartoval třídenním červencovým blokem plným divadla v prostoru Mlýnské strouhy. Od 9. do 18. srpna bude pokračovat s programem plným hudby, filmu, výtvarného umění a mnoha dalšího. Na několika scénách rozmístěných v historickém centru Plzně se můžete těšit rovněž na letní kino, program pro děti, večerní koncerty alternativních i českých kapel. Součástí Živé ulice bude i Mint Market Plzeň no.8 – dva dny autorské módy a designu proběhnou 15. a 16. srpna v ulici Bedřicha Smetany. Šafaříkovy sady provoní již tradičně food festival národnostní menšin Babylon na Plotně a Proluka bude po celou dobu patřit dětem. Součástí Živé ulice bude také letos happening Kolik stojí svoboda? #89 Jeho program se bude vázat k výročí 30 let od Sametové revoluce. Jako již tradičně ukončí letošní Živou ulici Festival polévky, který se bude konat v neděli 1. září v areálu Plzeňského Prazdroje. Živou ulici si užije opravdu každý a vstup na akci je zdarma.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tip na rodinný výlet: Užijte si v srpnu Sportmánii i Živou ulici v Plzni”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *