Rubriky

Vánoce a Silvestr v zahraničí: Nejvíc letí Egypt a Spojené arabské emiráty!

Čím dál více Čechů tráví vánoční svátky či Silvestra v cizině, prodej pobytů pro tato období meziročně vzrostl o desetinu. Zážitky za hranicemi lákají především páry, celé rodiny naopak vyrážejí jen zhruba ve třiceti procentech případů. Lidé míří za teplem do Egypta či Spojených arabských emirátů, rovnocenné oblibě se však těší i lyžařské pobyty v Rakousku nebo Itálii.

Letošní Vánoce stráví v cizině o desetinu více Čechů než v roce předchozím. Trend obliby zahraničních zájezdů sice oproti loňsku zpomalil, přesto si stále udržuje vzrůstající křivku. „Loni jsme u vánočních zájezdů zaznamenali meziročně dvacetiprocentní nárůst, letos desetiprocentní. U silvestrovských pobytů je zájem ještě o trochu silnější,“ prozrazuje Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, která je na českém trhu jedničkou v oblasti prodeje dovolené přes internet. A mají lidé raději oslavy Vánoc či Nového roku na sněhu, nebo na pláži? Podle statistik cestovní agentury Invia je to tak půl napůl: o první místo se v žebříčku destinací s 14procentním podílem dělí Rakousko a Egypt, následují Spojené arabské emiráty s 11 procenty a Itálie s 10 procenty. Deset procent klientů Invia pak vyráží do termálních lázní v Maďarsku, populární jsou ovšem krom toho i pobyty na Kanárských ostrovech.

Za hranice se nejčastěji vydávají páry

Nejprodávanější termín vánočních pobytů připadá na sobotu 21. prosince. Cestovatelé vyrážejí nejčastěji na osm dní a průměrně za pobyt utratí 18 tisíc korun. Téměř polovina prodaných zájezdů je leteckých, 42 procent lidí pak využívá vlastní dopravu. „V ubytování vedou čtyřhvězdičkové hotely, skoro pětina lidí míří ovšem i do apartmánů. Oproti zbytku roku jsme poté zaznamenali posun v oblibě stravování – tentokrát místo all inclusive vede polopenze,“ uvádí Andrea Řezníčková a dodává, že na vánoční a silvestrovské pobyty míří především páry, které tvoří 57 procent klientů těchto zájezdů.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vánoce a Silvestr v zahraničí: Nejvíc letí Egypt a Spojené arabské emiráty!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *