Rubriky

Za Mysliveckými slavnostmi nemusíte do lesa, čekají vás v Praze!

Lovečtí psi, sokolníci, ukázky řemesel i zvěřinové speciality – to vše přinesou Myslivecké slavnosti v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné. V sobotu 9. listopadu od 10 do 16 hodin mají návštěvníci možnost setkat se s odborníky ze světa myslivosti a seznámit se s historií i současností mysliveckých tradic.

Myslivecké slavnosti jsou určené nejen nimrodům a příznivcům myslivosti, ale především široké veřejnosti. Oblíbená každoroční akce se koná na dvoře muzea a ani letos nebudou chybět kynologové s loveckými psy, sokolníci, řezbáři s ukázkami vyřezávání ze dřeva i paroží, broušení loveckých nožů, trubači a vábiči. Na návštěvníky čekají také prodejní stánky s mysliveckými a loveckými potřebami a publikacemi. „Myslivecké tradice a zvyky jsou součástí národního kulturního dědictví. Jsme rádi, že je můžeme představit zájemcům v Praze a seznámit s nimi také nejmladší generaci našich návštěvníků. Pro ty jsme navíc připravili týden lesní pedagogiky, který se u škol těší velkému zájmu,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

Mysliveckým slavnostem již od středy 6. listopadu předchází program pro základní školy věnovaný lesní pedagogice. Pro děti je připravena zábavná přednáška o myslivosti, kde každé dítě navíc dostane brožuru o zvěři, pro pedagogy pak budou k dispozici pracovní listy. Na přednášky naváže hravý interaktivní program, kde si děti vyzkoušejí své znalosti lesní zvěře, stromů anebo se naučí vábit jeleny. Přednášky je možné navštívit od 6. do 11. listopadu vždy od 9.00 a 10.30 hodin, přednáška trvá přibližně hodinu.

Vstupné: děti do 140 cm a důchodci nad 70 let zdarma, dospělí Kč 150,-, studenti a děti nad 140 cm Kč 50,-.

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze další pobočky – Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. V pražské budově jsou k vidění expozice Zemědělství, Jede traktor, Rybářství, Myslivost, Voda v krajině, Gastronomie, Laboratoř ticha či Život – střešní  zahrada. Prostor pro zdokonalování kulinářských dovedností nabízí gastrostudio, kde probíhají kurzy vaření a workshopy pro veřejnost. V současnosti je k vidění také hlavní výstava sezony Jindřich Štreit a Cykly, která představuje dosud nezveřejněné fotografie českého zemědělství od známého dokumentaristy a také díla současných mladých umělců na téma cykly.

Více na www.nzm.cz.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Za Mysliveckými slavnostmi nemusíte do lesa, čekají vás v Praze!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *