Rubriky

Budoucnost cestování: Aplikace pro vyhledání pitné vody, zvukový doprovod pro slepce či navigace po dobře osvětlených ulicích

Celosvětový Travel Hackathon od Kiwi.com letos zaměřený na udržitelnost a zlepšení podmínek pro cestování, přinesl originální nápady více než 50 programátorských týmů z celého světa. Vítězným projektem hackathonu se stala aplikace spojující cestování a lokální umělce od týmu Pinguin Bots.

Vítězná aplikace týmu Pinguin Bots turistům nabídne koncerty místních umělců podle vyhledaných letů a současně podpoří lokální komunitu.

„Oba rádi cestujeme a také se neustále snažíme vymýšlet nové způsoby, jak pomocí technologie vylepšit aspekty naší každodenní rutiny, nebo je alespoň učinit zábavnějšími. Když jsme se o hackathonu dozvěděli, byli jsme nadšeni. Lákala nás výzva strávit 24 hodin prací na kreativním využití technologie pro zlepšení cestování. Zpětná vazba na náš projekt nás hned po hackathonu velmi motivovala. Proto jsme se rozhodli v práci na projektu i nadále pokračovat, abychom mohli aplikaci časem publikovat v Internetovém obchodu Chrome a lidé ji tak mohli začít využívat,“ popisují svůj projekt Elises Delgado Tamarit a Oriol Nadal Bufí z vítězného týmu Pinguin Bots.

 „Nápad propojit hudbu a cestování ještě před samotnou cestou se nám moc líbil. Věříme, že může cestovatele inspirovat nejen pro víkendový výlet, ale i třeba pro návštěvu mnohem vzdálenějších koutů světa. Tým dodal originální řešení ještě během hackathonu, zaměřil se na jednoduchost i neobvyklá spojení, která s tou pravou technologií doručí zákazníkům, což je i případ Kiwi.com,“ popisuje vítězné charakteristiky, které jej přesvědčily, David Pavlík, CIO Kiwi.com.

Do finálního kola hackathonu postoupilo 12 projektů, mezi nimi i brněnský Siesta Radar, který lyžařům a vodákům navrhuje spojení na základě satelitních dat o sněhových nebo říčních podmínkách kombinovaných s rezervačním systémem Kiwi.com, platforma askLiv z Barcelony, která shromažďuje informace pro cestující na základě jejich zdravotního stavu, londýnská aplikace LightPath vyhledávající dobře osvětlené pěší trasy, nebo taiwanská platforma Drinking Water pro vyhledávání pitné vody ve městě, která má současně omezit používání plastových obalů.

Global Travel Hackathon je další z řady aktivit Kiwi.com, kterými podporuje a integruje nadějné programátory a jejich nápady, které mohou změnit svět cestování.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Budoucnost cestování: Aplikace pro vyhledání pitné vody, zvukový doprovod pro slepce či navigace po dobře osvětlených ulicích”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *