Rubriky

Cestování s malými dětmi: Tady jsou tipy, jak to zvládnout bez úhony

Čas dovolených je tu a vy možná stále přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit. Pokud jsou ale ještě malé, můžete mít pochyby, jak s nimi zvládnete delší výlet nebo dokonce cestování za hranice. Vyrazit s dětmi do světa obnáší trochu nepohodlí, ale zároveň vám rozšíří obzory, načerpáte nové zážitky a nabijete se energií do dalších dnů. A to zaručeně převáží vše ostatní! Proto jsme vám připravili pár tipů, abyste si cestování co nejvíce užili, a dopřáli si společné zážitky plné pohody a sluníčka. 

Dodržujte rituály

Cestování s děťátkem může být někdy náročnější – prostě nemusí mít „svůj den“ a pak už si jen přejete špunty do uší a trochu klidu. Abyste vše zvládli, směřujte co nejvíce spánku dítěte na dobu jízdy autem nebo letu. V případě letu můžete zvolit koupi letenky s přímým letem, nebo vybrat noční linku. Pokud to jde, měl by být váš rituál před odjezdem co nejvíce podobný režimu běžného dne dítěte. Je tak dobré se vyvarovat buzení děťátka o hodně dříve než obvykle, nebo ho naopak nenechat spát – v tomto případě rozhodně neplatí, že pokud je vyčerpané, tak usne lépe. Malým/velkým pomocníkem k uklidnění miminka jsou dudlíky. Děťátko díky nim získá pocit klidu, spolehlivě jej utiší a zároveň uspokojí potřebu sání. Dudlíky NUK Space navíc obsahují extra velké větrací otvory, které umožňují maximální cirkulaci vzduchu, a pomáhají citlivé pokožce děťátka dýchat. Užší a tenčí krček savičky zároveň snižuje tlak na čelisti a zoubky. A aby byl dudlík NUK Space pomocníkem na dlouhou dobu, je součástí balení robustní cestovní krabička pro přepravu a hygienickou sterilizaci v mikrovlnné troubě.

TIP: Až už budete „na místě“ není dobré si plánovat mnoho aktivit. Stále je potřeba dodržovat režim děťátka a přizpůsobit mu program. Třeba neuvidíte tolik památek a obchůdků, ale zažijete více pohody, než kdybyste utíkali po promenádě s unaveným dítětem v náručí. Zároveň lépe poznáte místní, a zážitky tak budou zase o něco intenzivnější.

Pokud letíte letadlem

V případě cesty letadlem je potřeba počítat s nepříjemným pocitem tlaku v uších během vzletu a přistání. Pro větší děti zafunguje bonbón nebo žvýkačka. Pokud cestujete na dovolenou s kojencem, v okamžiku vzletu a přistání dejte dítěti napít z lahve nebo ho kojte, aby mu nezaléhaly uši. Co určitě oceníte, je extra sedadlo navíc. Kojenci do dvou let nemají nárok na své sedadlo, ale vy máte možnost toto extra sedadlo i tak získat – ať už poprosíte pracovníka check-inu, letušky nebo spolucestující. Letů, které jsou úplně obsazené, je minimum, a věřte, že tento „bonus“ později oceníte. Obecně se nedoporučuje létání s dětmi mladšími třech měsíců.

TIP: Během letu je stejně jako jindy potřeba dodržovat pitný režim. V letadle platí omezení pro přepravu tekutin v balení do objemu 100 mililitrů umístěné v průhledném uzavíratelném plastovém sáčku. V případě cestování s miminkem smíte převážet na palubě letadla kojeneckou výživu, a to v množství potřebném pro daný let. Není potřeba se vylekat, pokud vás personál poprosí o ochutnání nebo o předložení dokladu o původu tekutiny – jde pouze o bezpečnostní opatření. Na palubě vám poté letušky kojeneckou výživu rády ohřejí.

Nezbytnosti

Štěstí přeje připraveným. A to platí i v případě cestování s miminkem, či malým dítětem. Tato příprava zahrnuje výběr destinace, zajištění potřebných dokladů, či seznam věcí, které se vám budou při cestování hodit. Abyste nemuseli ve spěchu hledat potřebné věci v kufru, mějte to nejdůležitější v příručním zavazadle. Určitě oceníte vlhčené ubrousky, rezervní oblečení, pleny, ošetřující mast, dudlík, bryndáček, či dečku. Pokud už děťátko začíná samo pít, poslouží vám hrneček. Nový hrneček NUK Magic Cup navíc pomůže dětem pít jako dospělí – a to díky 360° pitnému okraji, pomocí kterého mohou pít ze všech stran. Nemusíte se bát, že proteče – silikonový disk totiž utěsňuje nástavec zevnitřNa cestách hrneček zůstane čistý a nepoškozený díky dalšímu ochrannému víčku. Tento kouzelný hrneček navíc dokáže růst společně s dítětem, a to díky nástavcům, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly jednotlivým učícím fázím a bylo snadné ho se zvyšujícími se schopnostmi děťátka vyměnit.

TIP: Vezměte s sebou na dovolenou kočárek, přestože už vaše děťátko chodí. Že je to zavazadlo navíc? Přímořské klima může vaše děťátko rychleji unavit, a vy oceníte, že nebudete muset děťátko nosit v náručí. V kočárku můžete také vozit věci na pláž, či tašky s nákupem. Dětský kočárek je možné nechat odbavit s ostatními zavazadly nebo si ho nechat uložit do zavazadlového prostoru letadla. Pro miminka do dvou let věku bývá přeprava kočárku bezplatná a jeho váha se nezapočítává do váhy ostatních přepravovaných zavazadel.

Co si budeme povídat, někdy během roku může nastat doba, kdy nám nemusí být úplně do skoku. Co vás z toho ale zaručeně dostane, jsou rozesmáté fotky vás a vašich nejbližších, které můžete mít na lednici, nebo si z nich udělat obraz na zeď, kalendář, či nástěnku s koláží…fantazií se meze nekladou a vy si tak můžete každý den připomenout unikání zážitky, které jsou jen vaše.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Cestování s malými dětmi: Tady jsou tipy, jak to zvládnout bez úhony”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *