Rubriky

Emirates slaví Světový den první pomoci: tisíce nových členů palubní posádky získaly špičkový výcvik první pomoci

Letecká společnost Emirates si tento měsíc připomíná Světový den první pomoci a ve svém týmu vítá 3 000 nových členů palubního personálu, kteří absolvovali intenzivní výcvikový program a jsou tak nyní vybaveni špičkovými dovednostmi v oblasti první pomoci.  

V rámci letošní velmi úspěšné náborové kampaně společnost Emirates již přijala 3 000 nových zaměstnanců, kteří prošli osmitýdenním intenzivním výcvikem „ab-initio“, aby se z nich stala kompletně připravená palubní posádka. Období ab-initio zahrnuje velké množství kurzů v oblasti bezpečnosti a poskytování služeb, ale také velmi důležitý zdravotnický výcvik. Posádka letadla Emirates je vyškolena k zvládání celé řady situací na palubě letadla, které vyžadují i základní dovednost pro záchranu života. Pomocí kombinace praktického výcviku na místě, výuky v učebně a online výuky se noví členové posádky učí klíčovým dovednostem, které je na takovou roli důkladně připraví.

Co přesně se palubní posádka naučí?

Noví palubní průvodčí absolvují lékařské školení o všech aspektech první pomoci, včetně ošetření pacienta v případě omdlení, řešení dušení, dýchacích obtíží včetně astmatu a hyperventilace, dále ošetření náhlých zdravotních obtíží, jako je bolest na hrudi, mrtvice, nízká hladina cukru v krvi, alergická reakce, hluboká žilní trombóza, barotrauma, dekompresní onemocnění a zneužívání návykových látek. Posádka se také učí, jak postupovat při zraněních jako jsou zlomeniny, popáleniny a amputace, ale také o přenosných nemocech, důležitosti postupů kontroly infekcí a hygieně na palubě.

Mimo to se noví členové posádky učí kardiopulmonální resuscitaci (KPR), při níž si na simulačních figurínách procvičují správné použití automatizovaného externího defibrilátoru (AED). Pomocí speciálně navržené lékařské figuríny si palubní personál také vyzkouší, jaké to je přivést na svět novorozence na palubě letadla, ale také jak postupovat v případě úmrtí. Veškeré školení zajišťují certifikovaní instruktoři první pomoci v letectví, a to ve špičkovém školicím středisku Emirates Cabin Crew Training Centre v Dubaji.

Skutečná záchrana života

Jen v červenci 2022 zachránil palubní personál společnosti Emirates během dvou různých letů životy dvou cestujících při zástavě srdce. Při této vážné situaci dochází k náhlé zástavě srdeční činnosti. Nedostatečný průtok krve do mozku a dalších orgánů může způsobit, že člověk ztratí vědomí, částečně ochrne nebo zemře, pokud není okamžitě ošetřen. Palubní personál společnosti Emirates použil kombinaci technik resuscitace a defibrilátoru, čímž oběma cestujícím zachránil život a udržoval je ve stabilizovaném stavu, dokud se jim nedostalo lékařské pomoci od záchranné služby na zemi. Oba cestující se nyní dobře zotavují.

Podpora palubní posádky

Pokud dojde k lékařské události na palubě, palubní posádka má plnou podporu palubního personálu (kapitána/pilota a prvního důstojníka/kopilota) a týmu na zemi. Pozemní lékařská podpora je tým sídlící v centrále společnosti Emirates, který je k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu prostřednictvím satelitního spojení, aby mohl v případě potřeby podpořit posádky po celém světě a poradil v případě zdravotních komplikací na palubě.

Z psychologického hlediska palubní průvodčí absolvují také školení o získávání souhlasu s pomocí cestujícím, projevování empatie vůči nemocným a jejich rodinám, informování postiženého o všech fázích onemocnění a poskytnutí pomoci, dokud se situace nezlepší. Učí se také, jak v případě potřeby sdělit obtížnou zprávu. Po jakékoli události je palubním průvodčím rovněž poskytována podpora v oblasti jejich vlastního duševního zdraví, a to prostřednictvím programu zaměstnanecké asistence společnosti Emirates, služby Peer Support a Sehaty – programu společnosti Emirates zaměřeného na podporu zaměstnanců při větší psychické zátěži.  

Znalosti a dovednosti palubních průvodčích jsou každoročně prověřovány na opakovaném školení. Posádka absolvuje 1,5hodinový online kurz, dvouhodinovou praktickou část pro resuscitaci, AED, zvládání závažného krvácení a závažných alergií, přičemž pro každou z těchto oblastí je nutné získat dostatečné hodnocení. Zkušená posádka se také každoročně účastní cvičení letové simulace, aby se zajistilo, že je plně vybavena pro řešení jakýchkoli zdravotních incidentů a její znalosti jsou pravidelně obnovovány.

Zavedení první pomoci do praxe

Palubní personál největší mezinárodní letecké společnosti na světě Emirates létá do více než 150 měst v 85 zemích a zažívá stále nová dobrodružství. Mnozí členové palubního personálu Emirates popisují tuto práci jako „nejlepší práci na světě“ – nejen proto, že poskytují oceňované služby ve výšce 12 km nad zemí a jedinečný životní styl, který je s touto prací spojen, ale také proto, že objevují svůj vlastní potenciál, a to právě díky dovednostem v oblasti záchrany života a řešení mimořádných událostí. Přístup ke školení první pomoci společnosti Emirates pomáhá novým zaměstnancům rozvíjet jejich komunikační dovednosti, iniciativu a vůdčí schopnosti a rovněž schopnost efektivně pracovat v týmu, soustředit se a zůstat v klidu, aby mohli efektivně pracovat ve vypjatých situacích, které mnohdy zahrnují i zachraňování životů ostatních.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Emirates slaví Světový den první pomoci: tisíce nových členů palubní posádky získaly špičkový výcvik první pomoci”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *