Rubriky

Léto s úsměvem a sklenkou kvalitního vína KetoMix

Už dávno neplatí, že se při nízkosacharidové dietě musíte vzdát pečiva a příloh. Stejně jako neplatí, že je nutné striktně vynechat alkohol. I během hubnutí si můžete vychutnat sklenku kvalitního českého vína a nemusíte za ním putovat daleko. Stačí se podívat na širokou nabídku KetoMix vín a degustovat v pohodlí domova. Vína pochází z vinařství Altenberk a Vajbar, kde si potrpí na ruční sběr a následné šetrné zpracování.  Na chuti i vůni vín je to znát. Vybírat je možné ze několika druhů. Rulandského šedého, Rulandského modrého, Rosé Královny Elišky, Zweigeltrebe a Rosé Kozí Horky s oprávněnou medailí.

V životě každého člověka jsou chvíle, kdy si chce připít s rodinou nebo přáteli. Spojení alkoholu a diety ale většinou nejde dohromady. Při ketonové dietě byste se měli zcela vyhnout pivu nebo tvrdému alkoholu, ale sklenička správně zvoleného vína, vaši dietu neohrozí. Samozřejmě i to má svá pravidla. Během prvního týdne ketonové diety doporučujeme alkohol vyřadit zcela. A pak, pokud budete mít chuť, sáhnout po některé z novinek v sekci nízkosacharidových vín KetoMix. Ta jsou samozřejmě vhodná i pro všechny, kteří ketonovou dietu.

Poctivá česká práce jde ruku v ruce s kvalitou, výběr moravských vinařství Altenberk a Vajbar tak byl sázkou na jistotu. Doslova královsky se po náročném dni bude cítit každý, kdo ochutná unikátní Rosé Královny Elišky. Ročník 2015 ze dvou modrých odrůd – polovina Frankovky a polovina Rulandského modrého, uchvátí milovníky ovocných vůní, především jahod a malin. Svěží a ovocitou chuť skrývá ve sklence i kabinetní víno Rosé Kozí Horky 2018, kde jsou intenzivně cítit tóny jahod, malin, mirabelek, červeného rybízu a šťavnatá chuť grepu. Pro svou lehkost jsou růžová vína vhodná na zahradní párty, letní grilování nebo třeba piknik. Rosé se podává více vychlazené, aby krásně podtrhlo celkovou svěžest a aroma. Růžové víno Kozí Horky 2018 získalo stříbrnou medaili na mezinárodní vinařské soutěži Vinum Juvenale 2018.

Jakostní odrůdové víno Rulandské šedé 2018 podtrhne harmonii nejen u vynikající večeře, ale je velmi oblíbeným společníkem i při posezení s přáteli. Sklenka nasládlého lahodného vína s tóny lískových oříšků a medu s typickou chlebnatou chutí zvedne náladu během okamžiku. Stejně tak zlatožluté kabinetní víno Rulandské šedé 2018 s veselou vůní kvetoucích jarních květin a oblou, dynamickou a hladkou vůní po citrónech, mandarinkách
a pomelu, dopřeje chuťovým pohárkům naprosto dokonalý požitek. Tato vína výborně vyniknou v kombinaci s kořeněnými jídly nebo rybími specialitami. Rovněž mohou výtečně doplnit i sladké dezerty.

Milovníky červeného vína potěší víno s přívlastkem Zweigeltrebe 2018. Sklenku provoní sladkými tóny višní v čokoládě, modrých moruší a borůvek s jemnou stopou ostružinových listů. Hladká ale přesto hutná ovocná chuť s nádechem višní a borůvkového kompotu pohladí po jazyku a naláká i čichové buňky. Další novinkou, kterou KetoMix uvádí, je Rulandské modré 2014. To po přivonění zaujme svými tóny po kouři a sušených švestkách. Červená vína se skvěle hodí k hovězímu masu nebo zvěřině či sýrům. Na rozdíl od bílých či růžových vín, je u červených vín dobré po otevření láhve, nechat víno alespoň hodinu odstát, aby se vydýchalo.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Léto s úsměvem a sklenkou kvalitního vína KetoMix”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *