Rubriky

Proč vyrazit do Beskyd? Třeba kvůli hudebnímu festivalu! Již tento víkend vás čeká Ladná Čeladná

Již tento pátek a sobotu se pod beskydským nebem popáté odehraje v areálu Základní školy Čeladná jedinečný hudební festival Ladná Čeladná. Návštěvníci se mohou těšit na širokou škálu hudebních žánrů a bohatý doprovodný program. Největšími hvězdami letošního ročníku bude známá pražská kapela Tata Bojs a oblíbený písničkář a skladatel Jaroslav Uhlíř. Festival okoření ale i českému publiku méně známí talentovaní interpreti, o kterých ještě do budoucna uslyšíme. Návštěvníci se mohou těšit např. na písničkáře a buskera Thoma Artwaye, zábavné pěvecké duo Vasilův Rubáš, stále populárnější písničkářku Veroniku Wildovou s kapelou Divoko, skupinu Dr. Zeppelin & live band, DJ Day D s electro swingovou hudbou či populární polské uskupení Hańba. Bohatý program čeká také na malé i větší děti. I letos bude Ladná Čeladná výborně vyladěná a zahraje do noty každému návštěvníkovi.

Bohatý hudební program

„Věříme, že velkým zážitkem bude vystoupení skupiny Tata Bojs v čele se zakládajícím členem Milanem Caisem. Kluci jsou připraveni návštěvníkům zahrát známé hity i poslední novinky. Jaroslav Uhlíř zase připomene své autorské písně, které jsou známé všem generacím z mnoha filmů a pohádek,“ říká ředitel festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk s tím, že návštěvníky čeká vystoupení i plejády dalších hudebních hvězd. Vedle Davida Krause, Thoma Artwaye, Vasilova Rubáše, Veroniky Wildové a DJ Day D také Shape The Cat, Úsměv nebo Hańba. „Výběr interpretů poskytne návštěvníkům průřez mnoha hudebními styly. Thom Artway představí klasické písničkářství s moderním zvukem, DJ Day D hity první poloviny minulého století v pojetí electro swingu s prvky taneční hudby, cimbálovka Úsměv připomene zejména valašský folklór a polské uskupení Hańba směsici ska-punk-acustic-klezmeru. A očekávat mohou návštěvníci ještě mnohem víc, nudit se prostě nebude čas,“ láká za organizátory k návštěvě festivalu Jindřich Vaněk. Festival bude tradičně zakončen směsí světově známých tanečních hitů, které na míru seskládá Dr. Zeppelin & Band.

Festival pro celou rodinu

„Od začátku jsme festival plánovali jako akci pro celé rodiny, tomu nahrává i doba konání festivalu v polovině prázdnin. Jako málokterý letní festival věnujeme hodně pozornosti i dětem, pro které máme každoročně připravený zajímavý a bohatý program na dětské scéně,“ vysvětluje za festival Ladná Čeladná Jindřich Vaněk s tím, že na letošním ročníku je v rámci dětského programu nejvýraznější postavou známý český herec a mim z televizního pořadu pro děti Kouzelná školka Michal Nesvadba. „Víme, že připravit zábavu pro děti není vůbec jednoduché. Michal je odborník na dětské duše, dokáže dětem připravit originální vystoupení a navíc je i vtáhnout do děje celého představení. Takže jsme si jistí, že dětské publikum bude díky Michalovi i letos nadšené,“ říká Jindřich Vaněk a pokračuje: „Během festivalu máme zajištěné proškolené pracovníky, kteří se o děti postarají v době, kdy poběží program na hlavní hudební scéně, aby si rodiče mohli hudební část pořádně užít.“ Festival pořádaný v podhůří Beskyd spojuje možnosti hudebního a zábavního zážitku s poznáváním místních přírodních krás a výletů do blízkého okolí. Navíc se celý odehrává na čerstvém vzduchu, takže přidanou hodnotou je možnost aktivního vyžití přímo v místě konání festivalu. Pro unavené návštěvníky bude k dispozici klidová zóna v místní tělocvičně, kde si budou moci dopřát zasloužený odpočinek, případně se kochat přírodou na břehu místní řeky Čeladenky. Z těchto i dalších možností si vybere určitě každý. „Věříme, že jsme program co do pestrosti hudebních žánrů i interpretů vybrali dobře a každý návštěvník si zde najde svého favorita, případně obohatí své hudební povědomí a přehled o nové žánry. Největší odměnou pro nás bude roztančené publikum, šťastné děti, úsměvy na tvářích jejich rodičů a obecně spokojenost všech návštěvníků. Všechny tímto za celý organizační tým festivalu na akci srdečně zvu a už teď se sám velice těším,“ říká na závěr s úsměvem Jindřich Vaněk.

Vstupenky na festival jsou již nyní k dostání v síti Ticketmaster, v Knihovně a informačním centru v Čeladné, v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu a jsou k zakoupení i on-line, a to přímo na webových stránkách festivalu. Bližší informace najdete na http://www.ladnaceladna.cz/ nebo na https://www.facebook.com/ladnaceladna.

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Proč vyrazit do Beskyd? Třeba kvůli hudebnímu festivalu! Již tento víkend vás čeká Ladná Čeladná”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *