Rubriky

Mladí windsurfaři vezou ze Španělska medaile

Mladí závodníci SpS a SCM Techno 293 byli od 24. března s trenérem Milanem Hájkem opět v Cádizu. Pokračovali zde v tréninku. Podmínky byly vynikající jak na vodě, tak i na břehu. Španělsko rozvolnilo opatření, a tak si celou akci všichni užili. Na závěr se zúčastnili prvního závodu letošní sezony – mistrovství Španělska v Santa Pola. Předpověď slibovala na první dny závodu silný východní vítr levante. Po více než měsíčním únorovém soustředění v Cadizu a další týdenní přípravě před tímto závodem, se už všichni těšili na ostrý start.

První den silně obsazeného mistrovství Španělska juniorů ve windsurfingu 31. března začal ve středním větru a končil v 11 m/s. Další dny byly podobné a naši windsurfaři si ve třídě Techno 293 vedli skvěle. Během čtyř dní kvalitního závodění se odjelo celkem 10 rozjížděk, převážně ve středním a silném větru.

David Drda se celou dobu držel a nakonec také skončil na 4. místě celkově v kategorii U17. Tibor Nevelöš dojel v chlapcích díky skvělému závěru na 7. místě a Radim Hasman na 13. místě.

Naše mladé dívky kategorii U17 zcela ovládly. Vyhrála Nela Sadílková (celkově 6. místo), Kristýna Chalupníková byla druhá (celkově 7. místo), na čtvrtém místě skončila Kristýna Piňosová a na šestém pak Markéta Štěpánková. Naše mladá naděje Alexandra Lojínová přidala v kategorii U15 dívky bronzovou medaili.

„Tímto závodem jsme zakončili zimní část přípravy ve Španělsku a přesouváme se zpět do Čech, kde, až to situace dovolí, začneme trénovat na nové olympijské třídě iQFoil,“ plánuje trenér Milan Hájek.

Celkové výsledky zde: http://2021windsurfiqfoil.sailti.com/es/default/races/race-resultsall

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Mladí windsurfaři vezou ze Španělska medaile”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *