Rubriky

Nejčastější typy zahraničních jazykových kurzů

Letní jazykový kurz – jeho délka je obvykle od dvou do dvanácti týdnů. Studium jazyka můžete zkombinovat s letními radovánkami – kurz je obvykle spojen s doprovodným programem výletů a sportovních a kulturních akcí.

Akademický semestr / rok v zahraničí – jedná se o dlouhodobější studijní pobyt, který trvá zpravidla šest až devět měsíců. Je to ucelený výukový blok, studenti se mohou připravit na mezinárodní zkoušky nebo na studia na zahraniční univerzitě.

Rok na zahraniční střední škole / univerzitě
– délka tohoto studijního pobytu je jeden akademický (školní) rok. Studenti mají možnost prožít si na vlastní kůži klasický studentský život po boku místních studentů.

Pracovní stáž – stáže navazují zpravidla na čtyřtýdenní jazykový kurz v zahraničí. Studenti si hradí školné a minimální náklady na ubytování a stravu. Práce je ve většině případů neplacená. Umístění studenta vyhledá dle požadavků škola.

Intenzita jazykového kurzu je určena počtem lekcí za jeden týden. Všeobecné jazykové kurzy obsahují většinou 20 až 25 lekcí za týden, intenzivní jazykové kurzy pak 30 až 35 lekcí za týden.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nejčastější typy zahraničních jazykových kurzů”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *