Rubriky

Nevíte kam v létě na dovolenou?

Pokud nevíte kam v létě na dovolenou a rozhodli jste se, že jí budete trávit v Čechách, máme pro vás skvělý tip! Orlické hory vás zaručeně nezklamou.  Nádherné, čisté, a zdaleka ještě tolik nezatížené komerční turistikou. 

Horské prostředí, spousta pastvin a luk, horské potůčky a hluboké lesy nadchnou všechny milovníky přírody.Orlické hory jsou skvělé jak v zimě tak v létě. V zimě samozřejmě především na lyže a běžky, ale v létě je zde opravdu spoustu možností, až již siužívat jen v přírodě nebo i po kulturních  památkách.


Pro přírodní tipy je zde možnost nádherných procházek po horských hřebenech. Nejvyšší hory jsou zde Deštná (1116m) Koruna (1101m) a Malá deštná (1090m).
V Orlických horách rovněž nalezneme 2 národní přírodní rezervace NPR Bukačka a NPR.
dalšími přírodními zajímavostmi jsou i významná rašeliniště, Neratovské louky, Sedloňovský vrch a další.

Tipy na kulturní památky můžeme doporučit nespočet hradů a zámků – Hrad Potštejn, Zámek Nové Město nad Metují, Zámek Rychnov nad Kněžnou a další. Koho zajímají spíše jiné atrakce nebo muzea můžeme vřele doporučit Muzeum zimních sportů v Děštné, Vojenské muzeum v Lichkově, a nebo Pravěkou osadu Křivolík.

Ubytování v současné době bude asi težší, nicméně pro Vás máme skvělý tip a to je Chalupa Dagmar /www.chalupadagmar.cz/
Nabízí ubytování až pro 15 lidí v několika apartmánech.
V blízkosti chalupy cca 200 metrů se nacházejí dvě sjezdovky ve ski centru Zdobnice, které v létě lze využít k zahraní paintballu. Dále ve Zdobnici naleznete dětské hřiště a turistickou cestu podél říčky Zdobnice. Poloha chalupy umožňuje také návštěvu ski centra Říčky (6 km – vrch Zakletý – 992 m.n.m.), kde naleznete lanové centrum. Také je možné si zde zapůjčit horské terénní tříkolky a koloběžky na kterých můžete sjíždět sjezdovku. Ski centrum Deštné, které je vzdálené od chalupy cca 10 km nabízí obdobné vyžití.

Krásná příroda láká návštěvníky k houbaření, procházkám po okolí a na své si zde přijdou i milovníci cyklistiky, kteří mohou využít mnoho cyklotras pro zdatné i méně zdatné kolaře. Pro pěší turistiku se můžete například vydat po žluté turistické trase, kterou se dostanete na křižovatku Pěticestí, která se nachází na hřebenu Orlických hor. Žlutou trasou se lze napojit na červenou turistickou trasu tzv. Jiráskovu cestu, na které jsou k vidění bunkry a opevnění z druhé světové války.

Za naši redakci Orlické hory rozhodně doporučujeme a pokud ještě přemýšlíte nad dovolenou, tak Chalupa Dagmar v Orlických horách je skvělá volba.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nevíte kam v létě na dovolenou?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *