Rubriky

Pleť si v létě zaslouží speciální péči

V letních měsících je pokožka obličeje vystavována působení vnějších vlivů, které se na ní můžou neblaze podepsat v podobě vrásek, pigmentací či suchých míst. Protože je náš obličej vystaven neustálému působení slunečních paprsků, a kůže je také dehydratovaná, měli bychom myslet na pravidelnou péči, aby nám letní radovánky nepřidělaly vrásky nejenom na čele.

Voda, základ života a krásy

Základem péče o pleť je hydratace, a to jak vnější, tak vnitřní. Určitě bychom neměli zapomínat na dodržování pitného režimu a mít stále po ruce lahev s vodou a doplňovat tekutiny.  Ačkoliv se naše pleť s věkem i ročním obdobím mění, potřeba hydratace zůstává prioritou číslo jedna a v letních měsících by měla být naše snaha hydratovat pokožku ještě větší.

Za normálních okolností pokožka obsahuje 70 % vody, pokud je ale dehydratovaná, potřebnou vlhkost ztrácí. V letních měsících voda v důsledku působení sluníčka a také vlivem pocení z našeho těla mizí rychleji. Vznikají tak vrásky a pleť působí nezdravě, je narušena funkce enzymů a pleť se neregeneruje. Základem je správné čištění pleti pomocí jemných peelingů, micelárních vod či odličovacích mlék, a hlavně správná volba hydratačního krému, který pokožku vyživí a dodá ji ztracenou vláhu. Používat bychom jej měli minimálně 2x denně. V průběhu dne můžete pleť osvěžit i micelární vodou ve spreji, který ji zchladí a může být expresním pomocníkem do kabelky.

Pozor na sluneční paprsky

Pokožku na obličeji byste v létě měli chránit proti slunečním paprskům, které pronikají hluboko pod vnější vrstvu. Výsledkem působení slunečních paprsků nevzniká jen hezké opálení, ale bohužel také poškození kůže a její předčasné stárnutí. Každý den byste měli pleť chránit opalovacím krémem s vysokým faktorem a jeho aplikaci opakovat několikrát za den. Pleť je v jarních a letních měsících vystavena vlivům tzv. oxidačního stresu, který zapříčiňuje i UVA, UVB záření, pokožku poškozuje ale také infračervené záření, a dokonce i viditelné světlo. Vlivem tohoto působení dochází ke stárnutí pokožky, ztrátě hydratace, vzniku vrásek či hyperpigmentaci. Při dlouhém pobytu na sluníčku a při spálení pokožky je narušena ochranná bariéra kůže, kterou je potřeba obnovit, aby zase správně fungovala.

Slunečním paprskům se v létě určitě nechceme vyhýbat, měli bychom ale zvolit správnou péči, díky které neutrpí naše pleť.

Tipy na péči o pleť v letních měsících:

Expresní pomoc: micelární voda ve spreji Astrid Aqua Biotic

Revoluční novinkou je Expresní micelární voda ve spreji, která díky možnosti rovnoměrné aplikace přímo na pokožku umožňuje její šetrnější očištění bez drhnutí vatovým tamponkem a dalším případným podrážděním. Pomocí této micelární vody můžete pleť osvěžit i během dne a dodat ji potřebná prebiotika.

Cena: 99,90 Kč/200 ml

Nezapomínejte na hydratační krém: Hydratační gel-krém Skin Moisture BIOTEN s kdoulí

 • dlouhotrvající hydratace
 • 88 % ingrediencí přírodního původu
 • obohacený o 100% přírodní kdouli
 • pro ženy ve věku od 20-35 let
 • účinnost až 24 hodin

Bioten hydratační gel-krém Skin Moisture obsahující 88 % ingrediencí přírodního původu nabízí vaší pleti účinnou, dlouhodobou hydrataci a zanechává ji vláčnou a jemnou bez mastného filmu. Jeho inovativní gel-krémové složení, které pocítíte jako vodní spršku na své pleti, je obohaceno o 100% přírodní kdouli, která pomáhá udržet v pokožce přirozenou úroveň hydratace. Obsažená prebiotika pomáhají udržet rovnováhu pleti a podporují její zdravý vzhled

Cena: 99,90 Kč /50 ml

Hydratační pleťový peeling Bioten

 • pro normální a smíšenou pleť
 • se 100% přírodním medem & meruňkovými jádry
 • dlouhotrvající péče

Bioten pleťový peeling krémový pro normální a smíšenou pleť s prebiotiky a 100% přírodním medem a meruňkovými jádry. Účinně čistí nečistoty vaší pleti a dodá ji dlouhotrvající jemnost.

Cena: 99,90 Kč / 150 ml

Chrání pleť proti paprskům: DETOX PLEŤOVÝ KRÉM NA OPALOVÁNÍ OF 30

 • chrání před znečištěním a předčasným stárnutím
 • efektivně hydratuje a detoxikuje
 • zmatňuje a zjemňuje

ASTRID SUN DETOX Pleťový krém na opalování OF 30 s inovativní sluneční technologií (UVA/UVB/IR/VL) poskytuje pokožce širokospektrální fotostabilní ochranu před škodlivými vlivy UV a infračerveného záření a viditelného světla. Pokročilé složení poskytuje ochranu před znečištěním z vnějšího prostředí a zabraňuje volným radikálům poškozovat pleť. Inovativní komplex Hydra-Break dodává pleti pocit osvěžení a zanechává ji matnou, hedvábně jemnou a hydratovanou.

 

Cena: 149,90 Kč/50 ml

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Pleť si v létě zaslouží speciální péči”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *