Rubriky

Nová tvář české hudební scény Elly: Toužím po koncertech před živým publikem!

Teprve dokončuje šestý ročník konzervatoře Jaroslava Ježka, absolventské zkoušky ji čekají v červnu. Přesto odstartovala svou kariéru již nyní, navzdory omezující covidové době.

Vlastním jménem Eliška Tunková, rodačka z Bíliny, si umělecké jméno Elly zvolila proto, že to její jí připadá docela dost dlouhé. „Mí nejbližší a přátelé mě od mala oslovují Elly, volba uměleckého jména tedy byla naprosto přirozená“, vysvětluje sympatická zpěvačka, proč zvolila zrovna toto pseudonymum. „Od malička jsem byla ta, která chtěla být muzikálovou herečkou, zpěvačkou, a především stát před publikem na pódiu. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem malou chvíli koketovala i s čistě praktickým povoláním. Chtěla jsem se totiž stát policistkou. Nakonec jsem po absolvování jednoho ročníku bezpečnostně-právního oboru pochopila, že můj sen profesionálně zpívat je silnější. Je pravda, že jsem dvakrát zkoušela casting do Superstar, ale bohužel jsem se nedostala ani přes první kolo“, trochu rozpačitě krčí rameny Elly a dodává, že díky tomu pochopila, kterou cestou se na profesní dráhu vydat.

Mezi její nejoblíbenější žánry patří pop a soul, jako hudební vzor má Beyoncé. O ní říká, že je její největší motivací. Co se ovšem tvorby textů týče, tam se mladá autorka inspiruje příběhy ze svého života nebo příběhy, které se k ní donesly. „Mojí největší inspirací jsou mezilidské vztahy. Ráda píšu o svých pocitech, o tom, co prožívám já, nebo o tom, co mi kdo řekne – a co se děje v mém okolí. Převážným tahounem mých témat je láska. Tenhle nádherný cit je mojí největší inspirací. Zcela jistě i proto, že jsem momentálně opravdu hodně zamilovaná“, usmívá se Elly tak, že není pochyb o pravdivosti jejích vět. Po chvilce doplňuje: „Na druhou stranu hudba je pro mě prostředkem, jak se odpoutat od běžných problémů. Díky ní snadno vstupuji do světa snů a fantazií. Skládání hudby beru také jako prostředek k tomu, abych ze sebe dostala emoce, procítila je a skrze hudbu poslala ven.“

Ačkoli její studium konzervatoře narušila epidemie, půvabná zpěvačka nezahálí. Nedávno natáčela „live session“ kde představila tři písničky její vlastní tvorby, natáčení vánočního klipu a klipu Flower ke stejnojmennému debutovému singlu. Kromě toho přijala nabídku na malou roli ve filmu režisérky Michaely Semely Pod jednou střechou, takže zabrousí i do filmové tvorby. „Vlastně se těším na úplně všechno, co se chystá. I když jsem čekala docela dlouho, najednou přišla doba, kdy se z mých uměleckých snů stává realita“, pochvaluje si zpěvačka s podmanivým hlasem, o níž rozhodně ještě hodně uslyšíme.

Zdroj: Helena Váňová Production

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nová tvář české hudební scény Elly: Toužím po koncertech před živým publikem!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *