Rubriky

Hračky, které děti zabaví spolehlivě a na dlouho

Skloubit práci z domova s rodičovstvím se ukázalo jako jedna z největších výzev života v pandemii. A právě loňský rok prověřil, které aktivity zabaví děti spolehlivě a na dlouho. Zajímá vás, které to jsou?

Nechte je tvořit

Podle Jany Vyhlídalové z Kidtown.cz se dařilo hlavně kreativním sadám a puzzle. „U některých produktových řad z těchto kategorií se počty objednávek mezi březnem 2019 a 2020 zvýšily až o 150 %. Děti se do tvoření a skládání zaberou na dlouhou dobu a rodiče tak mají čas věnovat se svým povinnostem,” vysvětluje zakladatelka obchodu, který se zaměřuje na hračky pro rozvoj dětí, včetně těch se speciálními potřebami.

Hitem byly tvořivé sady od značky Tiger Tribe, například řada How to Draw, která děti podle srozumitelných pokynů učí kreslit svá oblíbená zvířátka. How to Draw – Wild Kingdom, na Kidtown.cz za 459 Kč.

Dařilo se také řadě Re-Cycle-Me, která učí děti vyrábět pomocí odpadového materiálu, např. ruliček od toaletního papíru nebo PET lahví. Kromě kreativity tak v dětech probouzí také zájem o recyklaci. Se sadou Hry se navíc zabaví nejen při vyrábění, ale poté i při samotném hraní kuželek, chytání rybiček nebo házení na terč. Na Kidtown.cz za 329 Kč.

Rodinné večery s puzzle

Ještě větší nárůst než tvořivé sady zaznamenal sortiment puzzle, který podle Vyhlídalové zabaví celou rodinu. „Rodiny jsou spolu více doma a hraní společenských her nebo skládání puzzle je způsobem, jak trávit společný čas kvalitně,” myslí si. Mezi nejoblíbenější značky z tohoto sortimentu patří na Kidtownu.cz Crocodile Creek a Mudpuppy.

Tvarované puzzle – Dinosauři (300 dílků) se od klasických puzzlí odlišuje tím, že obrázek je ve tvaru dinosaura. Dílky obsahují 90 % recyklovaného papíru a jsou potištěné netoxickými inkousty. Na Kidtown.cz za 539 Kč.

Židle pro lepší soustředění

Další výzvou je pro rodiče to, jak udržet pozornost dítěte při distanční výuce. Kidtown.cz se specializuje také na hračky a pomůcky pro děti se speciálními potřebami a právě prodeje pomůcek vyvinutých pro děti s poruchami učení a pozornosti zaznamenaly nárůst. „Příkladem produktu, který se prodává více, jsou speciální balanční židle určené především hyperaktivním a ADHD dětem. Ukazuje to, že problém s udržením pozornosti při domácí výuce řeší rodiče většiny dětí,” říká majitelka internetového obchodu.

Balanční židle Tilo vedle soustředění zlepšuje smysl pro rovnováhu a posiluje vnitřní a zádové svaly. Na výběr jsou různé velikosti, dokonce i pro dospělé. Na Kidtown.cz od 2 499 Kč.

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. A kdo si hraje s těmi správnými hračkami, vydrží nezlobit tak dlouho, že rodiče zvládnou pracovní online meeting a ještě si po něm v klidu vypít hrnek kávy!

 

O Kidtown.cz:

První kamennou prodejnu s hračkami pro rozvoj dítěte otevřela Jana Vyhlídalová v říjnu 2014 v Uralské 8 v Praze, o měsíc později následovat e-shop a v listopadu 2018 druhá pobočka na Korunní 94. Kidtown.cz se specializuje na hračky, které rozvíjí děti od miminek až po náctileté, včetně pomůcek pro děti se specifickými potřebami. Ty pomáhají při hře a rozvoji dětí s ADHD, poruchami autistického spektra či s různými dysfáziemi, poruchami smyslového vnímání (zrakové a sluchové rozlišení) nebo motoriky (jemné i hrubé).

www.kidtown.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Hračky, které děti zabaví spolehlivě a na dlouho”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *