Rubriky

Tip na výlet do Plzně: Prohlídková trasa Pilsner Urquell, Pivovarské muzeum v Plzni, Plzeňské historické podzemí a spousta „pivních“ zážitků!  

Postupné rozvolňování protipandemických opatření vrátilo na seznam atraktivních turistických cílů unikátní Pivovarské muzeum v Plzni, Plzeňské historické podzemí a prohlídkové trasy pivovaru Plzeňský Prazdroj. Dostupné jsou také zážitky, které dojmy z výletu do Plzně, pověstného hlavního města piva, ještě umocní: „Pivní výuka“ ve Škole čepování piva Pilsner Urquell či posezení v legendární pivovarské šalandě. Tematické suvenýry jsou k mání v Dárkové prodejně pivovaru Plzeňský Prazdroj a provoz obnovilo i Konferenční a společenské centrum Secese.

Poznat příběh jedinečného piva, které inspirovalo celý svět, můžete na prohlídkové trase Pilsner Urquell.  Provede vás autentickými místy pivovaru, zjistíte, z jakých surovin se slavný ležák vyrábí a nahlédnete i do samotného srdce pivovaru, do historické a současné varny. Novinkou na trase je zrekonstruované kino, které poodhalí, jak se zrodil ten pravý originál. Závěrem si v historických pivovarských sklepech vychutnáte degustaci nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell čepovaného přímo z dubového ležáckého sudu.  Prohlídky v českém jazyce jsou ve všedních květnových a červnových dnech na programu vždy v 11:00, 13:00, 15:00, 16:45 hodin a o víkendu v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 16:45 hodin. Vstupenky jsou v prodeji online na webu https://prazdroj.colosseum.eu/prazdroj/list. Nevšední pohled do zákulisí pivovaru až do 30. září nabízí výstava fotografií manželů Anny a Karla Kocourkových Industrial Magic volně přístupná na nádvoří pivovaru.

Kompletní vývoj pivovarnictví představí Pivovarské muzeum v Plzni – nejstarší a největší muzeum svého druhu u nás a jedno z nejstarších pivovarských muzeí v Evropě.  Uvidíte, jak vypadal hvozd, jaké nástroje se používaly pro výrobu i stáčení piva, v sekci kuriozit zjistíte, jaké pivní světové rekordy jsou zaznamenány v Guinessově knize rekordů, a u panelů vyrobených z historických pohlednic si pořídíte nezapomenutelnou fotografii do rodinného alba.  Na valečce je aktuálně k vidění multižánrová výstava mladých plzeňských umělců Jsme stromy, která prostřednictvím uměleckých děl reflektuje důležité společenské téma ochrany stromů a jejich nezastupitelnost v našem životě. Na závěr se starší 18 let osvěží čepovaným pivem Pilsner Urquell na zahrádce pivovarského šenku Na Parkáně, jelikož součástí vstupenky je i jedna pivenka. Vstupenky na prohlídku muzea zakoupíte online na webu https://prazdroj.colosseum.eu/prazdroj/list

Chcete-li se dozvědět více o Plzni jako takové, pak zamiřte do Plzeňského historického podzemí.  Prohlídkový okruh chodeb, sklepů a studní je nevšední procházkou historickým jádrem města Plzeň. Podzemní prostory už od 14. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů. Během prohlídky zjistíte, jak podzemí vznikalo, jak rozmanitě bylo využíváno, dozvíte se mnoho zajímavého o životě středověkých obyvatel a také odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Prohlídky se konají denně v časech 10:20, 11:40, 13:00, 14:20, 15:40, 17:00 hodin a vstupenky zakoupíte online na webu prazdrojvisit.cz

KONTAKT

Plzeňský Prazdroj, a.s.

U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň

www.prazdrojvisit.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tip na výlet do Plzně: Prohlídková trasa Pilsner Urquell, Pivovarské muzeum v Plzni, Plzeňské historické podzemí a spousta „pivních“ zážitků!  ”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *