Rubriky

Užijte si prodloužený víkend na maximum! Třeba v korunách stromů. JO, víme jak…

Víkend většinou uteče jako voda, ale tentokrát vám k němu přibyde den navíc díky státnímu svátku. A to se hned lépe cestuje! Oslavte Den vzniku samostatného československého státu odpočinkem, nebo aktivní dovolenou. Poradíme vám, kde načerpat energii, kam si jet zamlsat, nebo jak zabavit děti. Ať už si vyberete cokoliv, sedněte do auta a vyrazte. A že tím správným autem nedisponujete? Nevadí, půjčte si vůz na HoppyGo. Tato carsharingová služba, sdílení aut mezi majiteli, je nejen trendy, ale navíc skvělá cesta, jak si třeba o prodlouženém víkendu splnit přání a půjčit si vůz svých snů.

Poznávejte

Již 23. ročník Ji.hlava festivalu představí širokou škálu dokumentárních filmů z celého světa. Nahlídněte do praktik italské mafie Camorra, přeneste se na Mars s NASA nebo prožijte poslední dny Václava Havla. A až si budete chtít dát pauzu od filmů, zaskočte si na Inspirační fórum plné přednášek nebo na koncert do Festivalového stanu. Jihlava navíc nabízí mnoho dalších zajímavosti – řadu kostelů, prohlídky podzemního labyrintu a příjemné kavárny.

Degustujte

Sezóna vinobraní se chýlí ke konci, zakončete ji slavnostně třeba ve Vrbovci na Jižní Moravě. Cech vinařů Vrbovec navazuje na staré vinařské tradice – průvod v dobovém oblečení, ukládání kozla na zimu do sklepa k šenkýřce, zpěv a cimbál. Sklepní ulička nabízí 260 sklepů, které se právě tento víkend otevřou veřejnosti. Ochutnejte kvalitní burčák, mladá i starší vína a užijte si tradiční moravskou atmosféru. Před jízdou však nepijte

Glampujte

Už jste slyšeli o glampingu? Glamour camping propojuje kempování s luxusem. Můžete být v úzkém spojení s přírodou, a přitom se nevzdávat moderních vymožeností. Potřebujete si oddychnout od ruchu velkoměsta? Chatičky na vodní hladině Dobčické rybníčky vás přenesou do jiného světa – ticho, klid, probuzení s výhledem na hladinu rybníka a snídaně v piknikovém koši servírovaná až do postele. Byl vaším dětským snem domek na stromě? Teď se vám vyplní, protože Stromhouse v Posázaví nabízí nevšední nocování v korunách stromů. Vstávejte za zvuku šumění listů a švitoření ptáků.

Foto amazingplaces.cz, Stromhouse.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Užijte si prodloužený víkend na maximum! Třeba v korunách stromů. JO, víme jak…”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *