Rubriky

Vietnam ochutnáte v pražských Holešovicích už tento víkend. Kromě jídla vás čeká hudba i soutěže

Areál tržnice v Praze 7 – Holešovicích ve dnech 14. a 15. září 2019 ovládne vůně vietnamské kuchyně. Představí se čtrnáct restaurací, které mají pro návštěvníky připravené zajímavé chuťové zážitky. K tomu je nachystán i bohatý doprovodný program plný hudby, divadla, workshopů pro děti i dospělé, kde se mimo jiné představí i populární Marcela Vuong, za doprovodu bubnů se bude tančit dračí tanec, představí se tradiční vietnamský kadeřník i handpoke tatérka Nina Sibinská s návrhy vytvořenými jen pro Ochutnej Vietnam a samozřejmě nebude chybět ani oblíbená soutěž Mistr hůlek.

„Ochutnej Vietnam je určen všem nadšencům vietnamské kuchyně, ale i pro zvědavce, kteří se s vietnamskou kuchyní ještě natolik neseznámili. Hlavní spektrum našeho menu se skládá z tradičních vietnamských pokrmů a nápojů, které se v Česku pomalu rozšiřují a nabývají na popularitě. Ovšem abychom uspokojili i náročnější strávníky, chystáme pro každý ročník pokaždé něco nového,“ říkají organizátoři akce Tuan, Ngoc, Veronika a Klára.

Na festivalu nebudou chybět oblíbené kurzy vaření Marcely Vuong nebo workshopy se Zachraň jídlo (aneb jak neplýtvat s potravinami). Pro děti i dospělé budou k vidění Pohádky z rýžových polí (úžasné divadlo s prvky stínohry na základě vietnamských legend). Návštěvníci se mohou těšit také na pravý dračí tanec za doprovodu vietnamských bubnů nebo živou instrumentální hudbu s tradičními nástroji t’rung a đàn bầu.

Na pódiu mimo živé hudby proběhne několik diskuzí o vaření a cestování z organizace „Rejža doma“, dále od Long Trana ze „ZaseRyze.cz“ či Marka Dobroběžníka. Na pódiu se bude konat také tolik oblíbený šampionát Mistr hůlek.

Kromě sbírky Přiznání Vietnamců proběhne také výstava fotografií a ilustrací, jejíž výtěžek poputuje na dobročinné účely. Autoři výstavy jsou Trang Luongová, Vu Minh Hieu, Jan Pelikán a Long Phi Triệu.

Během festivalu mohou děti zaskočit do dětského výtvarného koutku nebo si zahrát tradiční vietnamské stolní hry. Pro dospělé odvážlivce bude k dispozici profesionální pouliční kadeřník a tatérka se speciálními návrhy pro Ochutnej Vietnam 2019.

Moderátorem akce bude Lukáš Tran, známý jednou z hlavních rolí filmu Na Střeše.  

Více info:
www.ochutnejvietnam.cz

www.instagram.com/ochutnej_vietnam

Vstupenky: www.bit.ly/dovietnamulevne

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/560435417823594/

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vietnam ochutnáte v pražských Holešovicích už tento víkend. Kromě jídla vás čeká hudba i soutěže”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *