Rubriky

Vltavu dnes rozsvítí lampiony. I vy můžete splnit přání dětem z dětských domovů

Dnes, ve čtvrtek 28. 11. 2019 od 17 hodin v Cihelné ulici na Malé straně, napůl cesty mezi Karlovým a Mánesovým mostem, cca 200 metrů od stanice metra Malostranská, proběhne oblíbená charitativní akce Řeka přání. Lidé tu mohou po Vltavě pustit lampiony s přáními dětí z dětských domovů. Dobrou náladu podpoří hudba, divadlo i kouzelnické vystoupení.

Nevzdávat se svých snů a pomáhat překonávat životní překážky pomáhá dětem a mladým lidem bez stabilního rodinného zázemí organizace Letní dům. Jedním ze způsobů, jak se do těchto aktivit může zapojit široká veřejnost, je akce s názvem Řeka přání – vypouštění lampionů na Vltavu, z nichž každý nese jedno přání. Světelný happening bude moderovat patron Letního domu Petr Vacek, veřejnost se může těšit také na koncert kapely Hammjazz, divadelní představení a možná přijde i kouzelník. Řeka přání je symbolickým vyjádřením toho, že v každé situaci máme světélko naděje. Přání, která děti a mladí lidé píšou, jsou spíše v emocionální rovině. Najdeme na nich věty jako: „Chci se jednou sejít s rodiči a se všemi sourozenci u nedělního oběda,“ nebo „Přeji si s příchodem na vysokou zvládnout i samostatné bydlení,“ či „Chci poznat, jaké to je mít doma pejska.“ Jsou to přání, která se nedají snadno koupit, přesto má akce benefiční rozměr.

„Každý, kdo na akci přijde a bude chtít dětem pomoci, si může za 100 Kč zakoupit lampion a vybrat přání, které ponese. Rozsvícený lampion pak pustí po proudu řeky,“ vysvětluje Jan Bárta z Letního domu. Aktivity Letního domu přispívají k tomu, aby se mladí lidé po opuštění ústavní péče mohli postavit na vlastní nohy a stát se samostatnými a dospělými osobnostmi. Organizace pro ně už více než 20 let chystá sociálně-terapeutické pobyty v přírodě, startovací bydlení na zkoušku nebo asistenci při zařizování každodenních povinností dospělých. Dlouhodobá je i spolupráce se společností Sodexo, která na výletech a společenských akcích zajišťuje občerstvení. Letos poprvé se její zaměstnanci pustili také do zařizování kapely, techniky a dalších organizačních úkonů. „S Letním domem nás pojí dlouhodobá spolupráce a přátelství. Když jsme zjistili, že by se letos Řeka přání kvůli nedostatečným kapacitám nemohla uskutečnit, řekli jsme si, že uděláme všechno pro její záchranu. Z pozice hlavního partnera ji tak Sodexo podpoří nejen finančně, ale řada zaměstnanců se zapojí i osobně,“ popisuje Michal Svoboda, specialista zdraví, bezpečnosti a společenské odpovědnosti v Sodexo – Služby u klienta. Světelný happening proběhne ve čtvrtek 28. listopadu 2019 od 17 do 19 hodin v Praze nedaleko Cihelné ulice, přibližně na půl cesty mezi Karlovým a Mánesovým mostem. Moderování se ujme patron Letního domu Petr Vacek. Dobrou náladu podpoří hudba, divadlo i kouzelnické vystoupení.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vltavu dnes rozsvítí lampiony. I vy můžete splnit přání dětem z dětských domovů”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *