Rubriky

Vyjádření resortu Dolní Morava na reakce v souvislosti s otevřením provozu lanové dráhy.

„Vládní opatření a nařízení v resortu Dolní Morava i nadále dodržujeme a provoz lanové dráhy je legální a v souladu s vládními opatřeními,“ říká obchodní ředitel resortu Martin Palán.

Rádi bychom informovali, že provozem lanové dráhy v našem horském středisku neporušujeme vládní nařízení a opatření a její provoz je legální a v souladu se všemi opatřeními. Pro lyžaře na sjezdových tratích je nadále uzavřen.

Lanová dráha je smluvně v provozu v rámci dopravní obslužnosti jako veřejné služby turistického významu.

Horský resort Dolní Morava je turistickým centrem, kde se mimo jiné nachází desítky kilometrů obcí upravovaných běžeckých stop, které jsou součástí Jesenické lyžařské magistrály. Nástupní místo těchto tras se nachází právě v blízkosti horní stanice lanové dráhy. Zároveň je zde několik provozoven, které je nutno zásobovat a provozně udržovat.

Provoz lanové dráhy je v tomto období jediný možný způsob, jak zajistit obslužnost této části a jak také umožnit turistům, a především běžkařům přístup k upravovaným běžeckým trasám a turisticky značeným cestám v oblasti Králického Sněžníku.

Domníváme se, že je to i v souladu s dalšími doporučeními, kdy ze zdravotního a preventivního hlediska je pobyt ve volné přírodě a sport nadále možný, a tedy zdraví prospěšný.

V celém středisku i nadále dbáme na dodržování obecně platných opatření v souvislosti s covid-19 a návštěvníky v tomto duchu informujeme a organizujeme.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vyjádření resortu Dolní Morava na reakce v souvislosti s otevřením provozu lanové dráhy.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *