Rubriky

Do Keni nejen za přírodou! První Češka, které tu vyšla kniha, se tam chystá na křest

V srpnu vychází Haně Hindrákové v nakladatelství Moran Publishers anglický překlad jejího nejnovějšího románu Nezlomný – Unbreakable. Stává se tak první českou autorkou, jejíž kniha je publikována v subsaharské Keni.

Hana Hindráková, která se soustředí na romány z afrického prostředí, se tak chystá po sedmé do Keni a hlavním důvodem její cesty je tentokrát slavnostní křest knihy Unbreakable, který proběhne 10. září od 14:00 ve velkém sálu hlavní nairobské knihovny Kenya National Library Building.

 „Jsem nadšená. Stále nemohu uvěřit, že se to skutečně děje,“ říká autorka, které se tak splnil její největší sen. „Publikovat knihu v zahraničí je neuvěřitelně těžké, řekla bych, že téměř nemožné a mně se to podařilo. A navíc v mé milované Keni,“ dodává s úsměvem.

Během pobytu v Keni se spisovatelka také setká s nairobskými svépomocnými skupinami, od nichž nakupuje šperky pro svůj projekt Dárky s myšlenkou a rovněž chce navázat nové obchodní vztahy s kmenem Masajů.

„Čtenářky mě často kontaktují, že by měly zájem o šperky vyráběné přímo masajskými komunitami, a tak jsem je zkusila kontaktovat. Dělají překrásné věci, o které bude v Česku určitě zájem,“ vysvětluje Hana Hindráková.

Zároveň zdůrazňuje, že je pro ni důležité a rovněž je to jeden z principů jejího projektu, aby nakupovala výrobky přímo od zdroje a umožnila tak chudým lidem možnost obchodu, ke kterému by se jinak neměli šanci dostat.

Dalším cílem její cesty je osvěžit si keňské prostředí, aby dopsala svou novou knihu, která se bude odehrávat nejen v Keni, ale i v prostředí jejích oblíbených společenských tanců. Román, který má prozatím jen pracovní název, vyjde na jaře 2020 v nakladatelství Alpress.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Do Keni nejen za přírodou! První Češka, které tu vyšla kniha, se tam chystá na křest”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *