Rubriky

Poznejte krásnou Budapešť za jeden den

Budapešť je krásným městem plným úchvatných památek, malebných uliček, okouzlujících kaváren a restaurací i jedinečných odpočinkových míst. Výborná je také její poloha v centrální části Maďarska zajišťující snadnou a rychlou dostupnost z České republiky. V Budapešti se můžete zastavit cestou na nebo z dovolené či zde můžete strávit odpočinkový a poznávací víkend. V Budapešti je toho tolik k vidění, že žádný čas vyhrazený k návštěvě města není dost dlouhý. I za jediný den toho ale můžete vidět mnoho. Stačí si jen dobře zorganizovat svůj čas a nesnažit se stihnout vše. Podívejte se na seznam památek a zajímavých míst, které podle nás patří mezi ty, jejichž návštěva je takřka povinností

Dopolední památky na Dunaji

Pokud máte pro návštěvu města omezený čas, je více než žádoucí vybírat památky nacházející se co nejblíže u sebe. V Budapešti je to uzpůsobeno přímo ukázkově. Řada památek, dle mého názoru těch nejkrásnějších, se nachází přímo v centru města po obou březích řeky Dunaj. Zvládnete je tak téměř všechny během poměrně krátké doby.

Fisherman’s Bastion – Budapest – Hungary

Parlament

Dominantu a symbol Budapešti i celého Maďarska tvoří krásná budova parlamentu zvaná Országház, která patří mezi nejkrásnější a nejstarší vládní budovy v Evropě. Jedná se o velmi monumentální a bohatě zdobenou budovu s novorenesanční kopulí, jejíž stavba byla dokončena v roce 1904. Sídlo maďarského parlamentu můžete najít přímo na nábřeží řeky Dunaj. Krásný výhled na celý komplex se vám naskytne z náměstí Batthyány tér ležícího na druhé straně řeky. Pokud si rádi najdete čas na šálek lahodné kávy, můžete se zastavit v některé z kaváren sídlících v ulici Kossuth Lajos Tér, která vede podél budovy parlamentu. V místních kavárnách si můžete dopřát chvíli odpočinku doplněnou chutným občerstvením i jedinečným výhledem.

Budínský hrad

Naproti parlamentu, tedy na pravém břehu Dunaje, leží Hradní vrch Várhegy s krásným Budínským hradem. Dřívější monumentální sídlo uherských šlechticů je dnes velmi vyhledávaným turistickým cílem, protože z vrchu, na němž hrad leží, je krásný výhled na parlament i další části města. Samotný hrad je impozantní stavbou pocházející z 13. století. Díky následným úpravám je hrad doslova přehlídkou nejrůznějších architektonických stylů a určitě stojí za návštěvu.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Poznejte krásnou Budapešť za jeden den”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *