Rubriky

Hluboká nad Vltavou chystá Koňské slavnosti. Už tuto sobotu!

Především milovníkům přírody a zvířat jsou určeny Koňské slavnosti města Hluboká nad Vltavou, které se uskuteční v sobotu 24. srpna ve dvoře Vondrov od 12 do 18 hodin.

Letos pořádáme už čtvrtý ročník. Navázali jsme tak na tradici parkurových závodů a dvůr Vondrov otevřeli co nejširší veřejnosti,“ říká ředitelka dvora Vondrov Gabriela Kozáková. Zdůrazňuje, že každoročně přijede více než tisíc návštěvníků, kteří milují koně.

Nejkrásnější pohled na svět je mezi ušima. Ze sedla i ze země,“ tak zní moto letošních slavností. Pořadatelé připravili pro diváky už tradičně bohatý program. Návštěvníci uvidí různé jezdecké či vozatajské disciplíny, vystoupení skupiny Haraldos, jízdu v dámském sedle či přirozenou komunikaci Miloslava Simandla. Ten přiměje koně k poslušnosti pouze svými povely.

Přichystáno máme zhruba dvacet vystoupení a právě komunikace Miloslava Simandla, který do Vondrova přijede se šesti koňmi, bude určitě patřit mezi nejatraktivnější podívanou,“ popisuje Kozáková.

Simandl uvádí svou show v Čechách i v Německu. Diváci mohou obdivovat dokonalé partnerství koně a člověka. Koně předvádějí drezurní i cirkusové prvky. Samozřejmostí je poklona, lehnutí, sednutí či španělský krok.

Sobotní odpoledne na Vondrově je ideální pro rodiny s dětmi, které mají vstupné zdarma. Dospělí zaplatí jen symbolickou padesátikorunu,“ doplňuje Kozáková. Pro děti je přitom připraven zábavní koutek a ti odvážnější se mohou i projet na ponících.

K rozsáhlému areálu historických budov Vondrova dvoru, jehož počátky sahají do 16. století, koňské slavnosti neodmyslitelně patří. Poté, co dvůr získali do svého vlastnictví Schwarzenbergové, došlo k jeho rozšíření a byl vystavěn do podoby, v jaké ho můžeme vidět i dnes. Dvůr Vondrov se zabýval chovem hospodářských zvířat, ale skutečně proslul po Rakousku-Uhersku i celé Evropě především vyhlášeným chovem ušlechtilých schwarzenberských koní. Na tuto tradici navazuje i v současnosti a je v České republice vyhlášeným agroturistickým centrem.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Hluboká nad Vltavou chystá Koňské slavnosti. Už tuto sobotu!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *