Rubriky

Město Hluboká nad Vltavou otevřelo nová mola ve sportovně relaxačním areálu, u vyhlídky Baba a u zříceniny Karlův Hrádek

Usnadnit turistům jejich výlety na lodích po horním toku Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou a Purkarcem pomohou novinky, které jim zpříjemní pobyt v jedné z nejatraktivnějších jihočeských lokalit.

Centrem rekreačního využití horní Vltavy se stává město Hluboká nad Vltavou, kde je zhruba už čtvrtým rokem v provozu největší český rekreační přístav. Ten je součástí projektu Vltavské vodní cesty, který vytváří i nové podnikatelské příležitosti v regionu a turistům nabízí stále kvalitnější služby.

„Aktuálně jsme nainstalovali dvě nová přístavní mola pro menší výletní lodě u vyhlídky Baba, která je v Poněšické soutěsce, a pod romantickou zříceninou Karlova Hrádku u Purkarce,“ popsal hlubocký radní Jindřich Soukal.

Turisté si tak budou moci prohlédnout zbytky keltského opida u vyhlídky, která také nabízí neodolatelný pohled na řeku ze skalních výšin nebo navštívit zříceninu gotického Karlova Hrádku, která se má stát podle radního Soukala další významnou historickou památkou Hluboké.

„Zrekultivovali jsme původní historické cesty a odstranili náletové dřeviny, takže dnes je možné pohodlně dojít od nového přístavního mola až ke zřícenině za pět minut,“ říká Soukal. Konzervace Karlova Hrádku, kterou financuje město Hluboká nad Vltavou, je poměrně náročná záležitost. „Lidé mohou na místě vidět, jak postupují záchranné práce na systému hradeb a jak odborná firma mění zanedbaný objekt v památku, která bude přehlednější, dostupnější a bezpečnější,“ dodal radní Soukal.

Karlův Hrádek považuje za atraktivní turistický cíl i provozovatel pravidelné lodní dopravy z Českých Budějovic přes Hlubokou nad Vltavou do Purkarce Štěpán Machart z Českobudějovické plavební společnosti. „Pod Karlovým Hrádkem otevíráme nové přístavní molo pro velké výletní linkové lodě. Zájemci tak mohou na Hluboké nastoupit na pravidelnou linku a vysednout přímo u Hrádku. Nazpět se mohou vrátit jiným pravidelným spojem a pokračovat třeba až do Českých Budějovic. Zvažujeme i zavedení cenově zvýhodněných lodních lístků,“ řekl Machart.

Turisté se ale nemusejí vracet z výletu rovnou do krajského města a volný čas mohou strávit na Hluboké nad Vltavou, kde pro ně na letošní sezonu přichystali novou pláž a molo na břehu Vltavy ve sportovně relaxačním areálu, který nabízí i příjemné posezení na terase restaurace v prostředí nádherné přírodní lokality s výhledem na hlubocký zámek.

„Právě jsme u pláže dokončili instalaci nového koupacího mola. Po zkušenostech s enormními horky v loňském roce jsme obohatili nabídku půjčovny. Návštěvníci našeho areálu jistě uvítají možnost zapůjčení vodních atrakcí,“ vysvětlil rozšíření služeb ředitel areálu a předseda destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko David Šťastný.

„Pořídili jsme šlapací kajaky, přikoupili jsme šlapací padlleboardy, k dispozici je i velký padlleboard s nosností pro deset lidí. Nabídku jsme rozšířili i o zapůjčení koloběžek. Hráči plážového volejbalu mají u nás k dispozici novou převlékárnu. Zahrát si mohou na čtyřech upravovaných hřištích, které díky nádhernému výhledu na zámek paří k nejlépe situovaným hřištím v České republice,“ popsal David Šťastný možnosti sportovního vyžití v areálu. Dodal, že další pláž vznikla v nedaleké obci Bavorovice, kde ji zřídili místní obyvatelé společně s pracovníky Povodí Vltavy na levém břehu řeky.

Novinky na Hlubocku dokazují to, že řeka Vltava má obrovský potenciál, který láká mnoho návštěvníků nejen na vodu samotnou, ale hlavně i do jejího okolí.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Město Hluboká nad Vltavou otevřelo nová mola ve sportovně relaxačním areálu, u vyhlídky Baba a u zříceniny Karlův Hrádek”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *