Rubriky

Na Vánoce a Silvestra láká exotika, prodej zájezdů raketově stoupá

Stejně jako se nevyplatí shánět vánoční dárky na poslední chvíli, je vhodné vyřešit si včas i vánoční dovolenou. Prodeje pobytů na poslední týdny roku odstartovaly už teď v říjnu a vrcholit budou v listopadu. Loni nárůst prodeje Vánoc v zahraničí činil 20 %. Cestovní agentura Invia očekává tento rok ještě větší zájem, a pobyty se tak s velkou pravděpodobností vyprodají ještě dříve než loni. Zájemci by tedy rozhodně neměli otálet. Nejvíce letos láká Egypt, Rakousko a SAE.

Vánoce a Silvestr strávené doma před televizí? Pro čím dál více Čechů tento scénář už dávno neplatí a v posledních týdnech roku raději vyrážejí na zahraniční pobyty. Nejenže si tím chtějí na vánoční svátky nadělit nevšední zážitky, ale mnoho se jich zkrátka touží vyhnout všeobecnému shonu a také pošmournému počasí. Když si vzpomeneme, kolik posledních Vánoc jsme už prožili „na blátě“, není se čemu divit. „I přesto, že jsou pobyty na Vánoce a Silvestra dražší, než tomu bývá v běžném roce, zájem o ně každý rok stoupá. Loni to bylo o 20 %. Meziroční nárůst poptávky vidíme už teď v říjnu, ale prodej vánočních zájezdů tradičně vrcholí hlavně během listopadu,“ uvádí Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, která je na českém trhu jedničkou v oblasti prodeje dovolené přes internet, s tím, že loni byly vánoční zájezdy už na konci listopadu zcela vyprodané. „Odhadujeme, že letos to bude ještě dříve. Kdo si tedy chce zajistit Vánoce nebo Silvestra v exotice či v oblíbených lyžařských střediscích, rozhodně by neměl s nákupem otálet,“ dodává.

Lidé míří na pláže i na hory

Nejoblíbenějšími jsou mezi vánočními a silvestrovské pobyty osmidenní zájezdy. Z ubytování lidé nejčastěji volí čtyřhvězdičkové hotely, ve stravování vede all inclusive. Z forem dopravy jasně vévodí letecké zájezdy. Z destinací momentálně nejvíce láká Egypt s 15procentním podílem na prodaných pobytech a s průměrnou cenou 19 900 korun. Druhá příčka patří Rakousku, kam zamíří 14,5 procenta klientů Invie, kteří si zakoupili vánoční pobyt. Top 5 destinací doplňují Spojené arabské emiráty s 13 procenty prodejů, Itálie s 11procentním podílem a Maďarsko s 10 procenty prodaných zájezdů. Do evropských zemí obvykle cestovatelé vyrážejí na kratší pobyty. Ve vzdálenějších destinacích pobývají déle a dopřávají si zde luxusnější ubytování.

Vánoční svátky uprostřed týdne letos nahrají delším pobytům

Letošní rozložení vánočních svátků delším pobytům přímo nahrává. „Štědrý den připadá na úterý, vánoční svátky pak na středu a čtvrtek, Nový rok na středu. To znamená, že vybráním pouhých sedmi dnů z pracovní dovolené si lidé mohou hravě dopřát nepřetržitých sedmnáct dní volna. A to bohatě stačí i na pobyt v daleké exotice,“ vypočítává Andrea Řezníčková. Výlet do exotiky je ostatně v zimních měsících pro řadu lidí lákavý. Po SAE, která je v aktuálním období nejoblíbenější exotickou destinací, patří do žebříčku populárních zemí také Kuba, Kapverdy, Keňa, Srí Lanka či Mexiko. Průměrné ceny zájezdů do těchto destinací se pohybují od 30 tisíc (Kapverdy) až po necelých 55 tisíc korun (Kuba). „Stejně jako v předešlých letech očekáváme v listopadu rychlý nárůst poptávky také po zájezdech na Mauritius, Maledivy, do Thajska či do Dominikánské republiky,“ dodává mluvčí.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Na Vánoce a Silvestra láká exotika, prodej zájezdů raketově stoupá”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *