Rubriky

Snové podmínky pro jarní lyžování v Zillertalu

Slunce láká a kde lépe si užít jaro než na sjezdovkách v Zillertalu! Obklopeni  jedinečným panoramatem četných třítisícovek a tolik potřebný klid… Prohánět se můžete po 542 kilometrech perfektně upravených sjezdovek, sveze vás k nim 180 lanovek a vleků a občerstvit se můžete v některé z více než 80 kouzelných horských chat. Tak vypadá perfektní lyžařská dovolená v tyrolském Zillertalu!

 

Panenské sjezdy za rozbřesku
Není lepší způsob, jak začít jarní den, než vyrazit první lanovkou pod sluncem ozářené vrcholky hor a pak si vychutnat sjezdy po čerstvě upravených sjezdovkách. Brzké ranní lyžování v zillertalských Alpách je v posledních letech čím dál oblíbenější aktivitou. Vyrazit na prázdné sjezdovky ještě dřív, než se naplní lanovky, patří k obrovským zážitkům – stejně jako bohatá snídaně na některé z teras četných horských chat…

 

Ranní ptáčata si pak mohou v dubnu odvézt nezapomenutelné dojmy i z ledovce Hintertux: 6., 20. a 27. dubna mohou vyrazit na Early Bird Skiing Tour s průvodcem, který je zavede na nejkrásnější místa a povypráví jim mnoho zajímavostí o ledovci.
Zatímco zillertalské lyžařské oblasti mají díky své vysoké poloze záruku sněhu až do dubna, ledovec Hintertux je jedinou celoroční lyžařskou oblastí v Rakousku, která je otevřena pro lyžování a snowboarding 365 dní v roce.

 

V lyžařských areálech Spieljoch-Hochfügen-Hochzillertal, Zillertal Arena Zell-Gerlos, Mountopolis (Ahorn a Penken) v Mayrhofenu nebo v areálu Gletscherwelt 3000 v Tuxu si ovšem rozhodně přijdete také na své! Jaro je obdobím, kdy milovníci slunce směřují na sjezdovky a fajnšmekři v Zillertalských a Tuxských Alpách si mohou nejen užívat sněhu, ale také odpočívat u chat na všudypřítomných lehátkách – to vše uprostřed fantastického horského panoramatu při velice příjemných teplotách… Na své si tady přijdou i gurmeti – a to, ať už jde o regionální jídla nebo mezinárodní lahodné kreace…

 

Velikonoční obří slalom, golf i skvělé wellness

V Hochfügenu se na závěr zimní sezóny – na Velikonoční pondělí (9. dubna) a letos již po padesáté (!) uskuteční tradiční lanový závod v týmech „Seilrennen“. Zúčastnit se ho mohou dospělí i děti a jedinečná akce probíhá tak, že se vždy tři účastníci spolu připoutají na lano a společně absolvují obří slalom.

 

S prodlužujícími se dny pak v Zillertale můžete spojit jedinečné zážitky na sjezdovkách s hrou golfu nebo odpočinkovou jarní túrou. Golfové hřiště v Uderns zahajuje provoz, jakmile v údolí zmizí sníh. V Mountopolis (Ahorn a Penken v Mayrhofenu) můžete ještě i na jaře vyrazit na pohodovou zimní túru nebo nejprve zažít rychlou jízdu na tobogánu na zillertalských svazích a pak jednoduše vypnout a užít si zasloužený odpočinek v některém z wellness hotelů. To vše patří k perfektní lyžařské dovolené v Tyrolsku…

 

TIP: Od 26. března do 2. dubna se letos v Gerlosu opět uskuteční Dutchweek s bohatým programem a známými umělci, kteří se postarají o nesrovnatelné zakončení zimní sezóny.

 

Praktické informace:

Příjezd do Zillertalu: Do Zillertalu se například z Prahy dostanete autem za cca 6 hodin, po dálnici A12 Inntal a po B169.

Další informace, tipy na ubytování i aktuální dění: www.zillertal.at , info@zillertal.at

 


 

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Snové podmínky pro jarní lyžování v Zillertalu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *