Rubriky

Zimní pohádka ve Štýrsku

Stále víc našich turistů míří za sněhovými radovánkami do rakouských Alp. Jsou tu výborné podmínky pro nejrůznější zimní sporty, kvalitní služby za přijatelné ceny a není to od nás daleko. Když si jako cíl vyberete Štýrsko, nejspíš nebudete vědět, kterému regionu dát přednost. Ale ať už zamíříte kamkoliv, určitě nebudete litovat.

Jedinečná nabídka ve Schladming-Dachstein

Pokud se vydáte do regionu Schladming-Dachstein, který je součástí Ski amadé a patří k pěti nejlepším v Alpách, nemusíte mít obavy, že sněhu nebude dost.  Zdatní sjezdaři nepochybně ocení lyžařskou houpačku, která spojuje vrcholy Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Vznikal tak nabídka, která je v Rakousku jedinečná – 123 kilometrů sjezdovek a 44 moderních lanovek a vleků nonstop, a navíc tenhle lyžařský ráj doplňuje ještě pět malých ski areálů. Novinkou je supermoderní desetimístná kabinková lanovka na vrchol hory Schladminger Planai, která je uvedena do provozu v prosinci. Obec Ramsau am Dachstein má zase pověst běžkařského eldoráda díky prvotřídní síti běžeckých stop a také na vyznavače pěší zimní turistiky tu čeká 282 km dlouhá síť tras a navíc výhodná karta pro využívání lanovek. Když k tomu přidáte novou kulinární nabídku ve čtrnácti vybraných horských chatách a tři atraktivní balíčky ve Ski amadé, není co řešit (www.schladming-dachstein.at).

 

Atrakce pro malé i velké v HOCHsteiermark

Také v dalším štýrském regionu HOCHsteiermark je spousta možností, jak si užít sněhové radovánky. Sedm oblíbených ski areálů s různorodým zaměřením, sedm speciálních balíčků, sedm nových sportovních center, zkrátka a dobře tady zažijete zimní dovolenou jako v sedmém nebi zimních sportů. Na své si tu zaručeně přijdou jak rodiny s dětmi, věční začátečníci i náruživí závodníci. A to bez dlouhých dojezdových vzdáleností, bez nepříjemného čekání na odbavení a bez návalu na sjezdovkách. Největší atrakcí ski areálu Mariazell Bürgeralpe je nová moderní lanovka, která vás pohodlně a rychle dopraví na vrchol tohoto lyžařského ráje. Rodiny s malými dětmi si zase užijí ve ski areálu Präbichl, kde působí Alpfox, jedna z nejlepších lyžařských škol v Rakousku. A ve Stuhlecku si můžete půjčit lehké lyžařské boty s ocelovými hranami „Sled Dogs Snowskates“, na nichž lze jezdit na sněhu (www. hochsteiermark.at).

V Murau-Murtal si užijí rodiny s dětmi

Rekreační oblast Murau-Murtal je ideální pro rodinné lyžování. V dětské areálu Lachtal si ti nejmenší mohou vyzkoušet první krůčky na lyžích s malým vlekem, kouzelným kobercem a mini slalomem a na nové zážitkové dráze Divoký Lachtal narazí malí dobrodruzi na jelena, zajíce Bambiho a další lesní zvířátka. V Kreichsbergu objevíte les Dino-Wald s obrovskými figurkami dinosaurů, na nové dráze KreiDchiSafari se setkáte se lvem, žirafou a dalšími zvířaty a nová zážitková Dráha duchů se postará o zábavu a trošku toho strašení. Lyžařská oblast Grebenzen je sice menší, ale rafinovaná a má dokonalé podmínky pro rodiny. Navíc se zde konají noční lyžařské výpravy a novinkou je Ski GaalaXie pro lyžaře, sáňkaře a bobisty, kteří hledají zábavu na sněhu. A pokud patříte k vyznavačům sněžné turistiky, právě v Murau-Murtal se bude konat celá řada akcí  s tímto zaměřením, včetně festivalu aufSCHNEESCHUHwandern (www.murau-murtal.com).

Lákadla pro běžkaře i pro lázeňské hosty      

A neměli bychom opominout ani lyžařské oblasti Loser a Tauplitz v regionu Ausseerland-Salzkammergut, kde je jedna z nejlepších nabídek běžeckých tras v Rakousku. Jejich síť začíná hned vedle termálních lázní Grimming Therme se všemi vymoženostmi, jež k lázním patří. Co si budeme namlouvat, není nic příjemnějšího, než když si po sportování odpočinete v sauně nebo v termálním bazénu. Štýrsko je svými lázeňskými centry proslulé a je považováno za TOP wellness region v Rakousku. Stejnou možnost mají i návštěvníci Bad Aussee.  Užijete si solnou koupel s pravou zdejší solankou, rozsáhlý saunový svět vám poskytne skvělý relax a Vitalzentrum má hodnotné nabídky pro zdraví a odpočinek. Díky nim budete druhý den na sjezdovce či na běžecké trati jako znovuzrození (www.ausseerland.at, www.thermen-vulkanland.at).

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Zimní pohádka ve Štýrsku”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *