Rubriky

Znáte Balbínovu poetickou hospůdku? Chystá se tu jedinečné představení…

Balbínova poetická hospůdka uvede 12. 1. 2020 ve 20 hodin představení CIZINKA V CHALOUX. Jde o hodinové scénické čtení autorského textu herečky a divadelní režisérky Eriky Merjavé doplněný o živý zpěv v podání přední jazzové interpretky Eleny Sonenshine v doprovodu Miroslava Linky a Jiřího Pěluchy. Text připomínkovala dramaturgyně a pedagožka z DAMU Eva Čechová. Právě ona naučila Eriku Merjavou, jak se postavit k vlastnímu textu.

Autobiografický text autorky je pohledem na sebe samého v ostrém světle reality. Zamýšlí se nad tím, čím vším člověk musí projít, než dojde ke smíření a pochopení.

„Zásadní moment v textu, který předěluje první a druhou část je období, které změnilo můj pohled na sebe samu, svůj život, silné i slabé stránky. Bylo to období mého pobytu na samotě v Provence v Chaloux, v tichu, kdy člověk zůstává sám se sebou,“ uvedla Erika Merjavá.

Autorka vycházela z vlastních starších textů, které poskládala v jeden celek, který má části „Dopisy Bohu“ a povídku „Dopis babičce“.

Po úspěšné premiéře a první repríze ve Vršovickém divadle MANA uvede tuto hru intimní prostředí poetické Balbínovy hospůdky (http://www.balbinka.cz/).05

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Znáte Balbínovu poetickou hospůdku? Chystá se tu jedinečné představení…”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *