Rubriky

Jachtařská sezona konečně začíná

Jachtařské tréninky se téměř na všech vodách v České republice rozjely naplno. Trénují reprezentanti, děti i jachtaři v klubech. Jezdí se nejen na našich největších vodách – na Lipně, Nechranicích, Nových Mlýnech i na Rozkoši, ale i na malých přehradách, rybnících a jezerech, trénuje se v Brně i v Praze na Vltavě.

 

V posledních dnech díky vstřícnosti Yacht Klubu Jestřábí mohla na Lipně trénovat celá řada závodníků. S trenérem Davidem Křížkem zde byli závodníci třídy 29er a také naše reprezentantky ve třídě 49erFX Dominka Vaďurová a Sára Tkadlecová. „Podmínky na Lipně se s těmi na moři nebo na Gardě nedají srovnat, ale jsem ráda, že můžeme trénovat. Je to zvláštní pocit, že si nemůžu sednout do auta a jet domů na Slovensko. Teda vlastně můžu, ale tam by mě na 14 dní rovnou zavřeli do izolace do karantény,“ posteskla si Dominika Vaďurová. Ale trénink se jim stejně jako ostatním na Lipně vydařil. Trénovali zde také závodníci třídy Flying Dutchman, družstvo Optimistů z Českého Yacht Klubu a také několik katamaranů, které zde mají o nadcházejícím víkendu mistrovství České republiky, jeden z prvních závodů, jež se bude na českých vodách letos konat. Na vodě jsme tak mohli vidět létat Davida Křížka, Vladislava Ptašnika nebo rodinu Pavlišových na Tornadech.

Areál hotelu Jestřábí využil pro trénink Karel Lavický a s ním i reprezentační družstvo mladých windsurfařů třídy BIC Techno 293. Na člunu s ním jezdil také Milan Hájek, který by po něm trenérské žezlo u této třídy mohl převzít. „Chtěl bych hned, jak to bude možné odjet do španělského Cádizu, kde mám pronajatý apartmán, a začít tam s normální intenzivní přípravou na olympiádu,“ vysvětluje Karel Lavický, náš prozatím jediný kvalifikovaný jachtař do Tokia. „Chci také začít s tréninkem na novém vybavení Starboard IQ Foil 95, na němž se pojede na olympiádě v Paříži. Je to novinka, všichni na ní začnou nyní trénovat, tak nesmím zůstat pozadu, abych mohl pomýšlet na kvalifikaci na další olympiádu.“

Na Lipno přijel i Patrik Hrdina, který závodil na windsurfingu na olympijských hrách v Barceloně a v Atlantě a je zástupcem značky Starboard v ČR. „O víkendu jsem měl možnost poprvé projet olympijský foilový plovák. A je to dokonalé! Je skvělé, že máme tolik nadějných juniorů, většina z nich foily bravurně zvládá. A mnohým není ani 15 let,“ chválil. „Za půjčení vybavení díky Alex Lojínové CZE 87. Aspoň jsem jí to seřídil.“

Od 11. května se otevřela možnost pro pořádání závodů a kromě již zmiňovaného mistrovství ČR katamaranů, které se pojede na Lipně, proběhne o nadcházejícím víkendu 16.-17. 5. mnoho dalších akcí.

 

Na Nových Mlýnech se pojede závod Českého poháru windsurfařů, závodit se bude ve třídách BIC Techno 293 a Raceboard. Na Jesenici se bude konat závod regionálního poháru dětské třídy Optimist, závodit se bude také na Máchově jezeře, v Poděbradech, Chomoutově nebo Krnově. Ve středu 13. 5. proběhnou také klubové závody v Praze na Vltavě a na Brněnské přehradě.

Všechny závody se budou konat za zvláštních opatření a v omezeném počtu závodníků i doprovodu. Pořadatelé prosí závodníky, aby se přihlašovali online a dodržovali všechna nařízení.

 

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jachtařská sezona konečně začíná”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *