Rubriky

Botanická zahrada v Troji neláká jen na květiny, zve na Pivní festival!

O tom, že pivo a květiny spolu souzní v dokonalé harmonii, se přesvědčíte o víkendu  17. a 18. srpna v trojské botanické zahradě. Po oba dva dny od 9.00 do 19.00 hodin se v Ornamentální zahradě představí malé české pivovary. Vybírat můžete z nabídky pivovarů Němý medvěd, Strašák, Trilobit a dalších. Pochutnáte si na křehkém mase, delikátních sýrech a jiných lahůdkách. Novinářka a autorka květinových kuchařek Jana Vlková prozradí, jaké pikantní kvítí se k tomuto lahodnému moku nejlépe hodí, a sládek z pivovaru Bad Flash Beers vás svým vyprávěním uvede do tajů vzniku „českého zlata“. Svou tvorbu představí herec a písničkář Václav Koubek i vítěz druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar Vlasta Horváth. Nenechte si ujít svátek piva v Troji.  

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a zbylé letní dny je třeba si náležitě vychutnat. Trojská botanická zahrada pro své návštěvníky připravila víkend věnovaný dobrému jídlu a zejména lahodnému pivu z malých českých pivovarů. „Festivaly dobrého jídla i pití v naší zahradě organizujeme pravidelně již čtvrtým rokem a zájem veřejnosti o ně stále roste. Není divu, když rozkvetlá trojská zahrada nabízí neopakovatelné prostředí ideální pro uspořádání pikniku. Tentokrát se nabídka stánků i program akce točí okolo u nás tolik oblíbeného piva. Pro návštěvníky jsme připravili mimo jiné i kuchařskou show, která představí jedlé rostliny a pochoutky z nich hodící se jako doplněk k tomuto nápoji,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Malé české pivovary mezi květinami

Patříte mezi milovníky chmelového moku? Pravděpodobně ano. Pivo je totiž nejkonzumovanějším alkoholem v České republice a každý Čech vypije v průměru 282 půllitrů ročně. Během Pivního festivalu pořádaného během víkendu 17. a 18. srpna v trojské botanické zahradě si tento nápoj můžete vychutnat v netradičním prostředí mezi rozkvetlými záhony. Představí se zejména malé české pivovary, z nichž některé nejspíš poznáte až zde. Svou produkci nabídne pivovar Bad Flash Beers, Spojovna, Strašák, Kail, Uhříněves, Trilobit, Němý medvěd, historický pivovar Český Krumlov, pivovar Kamenice pod Lipou, Zbraslavská koza, počernický pivovar APE CAFE. Kromě piva včetně pivních speciálů budete moci u některých stánků zakoupit také grilované maso, hotdogy a další pochoutky.

Hladovět rozhodně nebudete, po celý víkend budete moci vybírat z různých dobrot, s nimiž si vybraná piva ještě lépe vychutnáte. Dáte si raději beskydské a tatranské nitě, korbáčiky či nakládané sýry? Zláká vás Mazaný preclík na své vypečené preclíky a tyčinky s náplní? Možná neodoláte sladkým a slaným rohlíčkům a řepánkům z Malé Hané nebo podlehnete specialitám z grilu a šunce od kosti. Nejen vegetariáni si pochutnají na teplých i studených lahůdkách od Govindy.

Jak kombinovat pivo a pikantní rostliny, prozradí sobotní kuchařská show

V sobotu 17. srpna od 11.00 hodin si nenechte ujít show Jany Vlkové nazvanou Pikantní Překvapení Pod Pivo. „Autorka oblíbených Květinových kuchařek a znalkyně jedlého kvítí povede řízenou degustaci rostlin s přípravou studeného pokrmu. Vyrobené kanapky s pomazánkou, zdobené nějakou pikantní květinou, které se hodí i k pivu, budou moci návštěvníci na místě ochutnat,“ uvedla Helena Kymplová, produkční akce Pivní festival v Botanické zahradě hl. m. Prahy.

Chybět nebude ani veselá muzika, která podpoří váš apetit. Ten správný říz dodá vystoupení Řeznické kapely, která bude hrát od 10.00 hodin. Posláním kapely Milkeaters, která vystoupí od 14.00 a od 17.00 hodin je šíření dobré nálady, energie a vášně nejen prostřednictvím hudby, ale i osobitým humorem. Hlavním jmenovatelem jejich vystoupení bude bluegrass a zazní hity známé, neznámé i jejich vlastní. Těšit se můžete také na proslulého písničkáře, harmonikáře, spisovatele, herce a režiséra v jedné osobě Václava Koubka, který vystoupí v sobotu od 15.30 hodin.

Jak vzniká pivo, prozradí nedělní pivní show

Víte, co je to létající pivovar? To se dozvíte v neděli 18. srpna od 13.00 hodin během zábavného a poučného vyprávění o pivovarnictví, druzích piv a pivovarech. Proč právě létající pivovar? To společně s ukázkou a ochutnávkou piva prozradí sládek pivovaru Bad Flash Beers.

Do noty vám zahraje uskupení Švitorka, které vystoupí od 11.00 hodin. V jejich repertoáru najdete jak tradiční lidovky, tak i písničky, které časem zlidověly a staly se součástí naší národní identity.

Od 14.30 hodin se můžete těšit na vystoupení zpěváka, hudebníka a multiinstrumentalisty Vlasty Horváta, jehož kariéru odstartovalo vítězství ve druhé řadě soutěže Česko hledá SuperStar. Návštěvníkům Pivního festivalu v trojské botanické zahradě se svým triem zazpívá písně ze svého nového autorského alba nazvaného Stále nevěřím, které vydal na jaře tohoto roku.

Připraven je i program pro děti, které si vyzkouší malování, třpytivé tetování, pletení barevných copánků a vyrobí si trička.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Botanická zahrada v Troji neláká jen na květiny, zve na Pivní festival!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *