Rubriky

Jak zvládnout karanténu a nepropadnout psychické krizi?

Pro spoustu nás se teď změnil náš denní režim. Všechno, zdá se, je teď tak trochu naruby. Jsme v karanténě, máme omezený pohyb. Nemůžeme cestovat…zkrátka se nám tak trochu změnily plány. Někomu víc, někomu míň. Ale nic nemusí být takové, jak se zdá, nic není takové, jak vypadá a žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří.

Záleží teď na nás, jen na nás, jak se k tomu všemu postavíme. Jak vše zvládneme. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít.

Čas, který máme, je tou nejcennější komoditou na světě. Nejde vrátit, nejde dokoupit…jen plyne…každou vteřinu. A i v této době, době pandemie je jen na nás jak s ním naložíme. Zkusme čas, který teď máme, využít na věci, na které jsme doposud neměli čas, které jsme odkládali.  Pokud jsme na tom psychicky špatně, máme strachy nebo nejistotu y budoucnosti, můžeme vám nabídnout následující řešení:

  1. Nečtěte všechno a nekoukejte pořád na zprávy. Valí se na vás spousta negativních informací, které zahlcují vaší mysl a dostávají vás do negativní energie.

  1. Udělejte si program, nastavte si režim dne. Nepropadejte negativní energii ani panice, ale naopak, začleňte si do vašeho programu co nejvíce příjemných věcí. /Např. ráno půjdu do lesa na procházku, odpoledne- pokud mám čas, a nejsem v práci- si zahraju s dětmi nějakou hru, odpoledne posbírám na zahrádce větve nebo opravím doma skříňku…jde o to, mít program, a ten může být úplně úžasný, protože si ho děláte vy sami.

  1. Buďte v kontaktu s rodinou, přáteli, kamarády, povídejte si s nimi, volejte si, pište si. Posílejte si vtipy, říkejte si milá slova. Nebuďte samotní, protože nemusíte. Radujte se, vtipkujte, to vám dodá spoustu energie.

  1. Smějte se, pouštějte si denně vtipné filmové hlášky, nebo si čtěte vtipy nebo si je vyprávějte s přáteli a rodinou. Smích je strašně důležitý, obzvlášť v této době.

  1. Udělejte něco pro svoje zdraví – hýbejte se. Ve zdravém těle zdravý duch. Neseďte jen doma, ale běžte se projít nebo si zaběhat, i krátká procházka je moc důležitá. Naberte venku na procházce nové vjemy a uvědomte si, jak je naše planeta krásná, jak nádherná je příroda.

  1. Nezapomeňte si dělat radost. Mít se rád je moc důležité. Po krásně zvládnutém dni v nádherné pohodě, kterou jste si sami naplánovali se odměňte. Dejte si večer něco dobrého, pusťte si nějaký krásný film, otevřete si láhev dobrého vína a užívejte si ten klid a tu pohodu.

  1. A hlavně buďte TEĎ A TADY. Buďte v přítomném okamžiku, žijte přítomností. Nevytvářejte si domněnky, pusťte všechny strachy  nejistoty a žijte přítomností.

A nezapomeňte, je to jen na vás. Jaké si to uděláte, takové to budete mít.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jak zvládnout karanténu a nepropadnout psychické krizi?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *