Rubriky

Starosta Roudnice nad Labem Ing. František Padělek: Násilí do života nepatří!

Na včerejší vinobraní do Roudnice nad Labem zavítali mladí herci z nově připravovaného filmu ´Když prší slzy´ scenáristky a režisérky Michaely Semely. Důvodem je nově vzniklá spolupráce mezi starostou města a produkcí filmu. Představitelka hlavní role Aneta Kernová a její herečtí kolegové Karolína Krézlová s Matyášem Hložkem si prohlédli historické centrum Roudnice nad Labem, vyzkoušeli pouťové atrakce, v zámeckém areálu, kde se vinobraní uskutečnilo, ochutnali různé druhy vína, až skončili u tradičního burčáku. Vinobraní ale nebylo tím hlavním důvodem, proč do Roudnice zavítali.

„Budeme tady několik dní točit film Když prší slzy“, prozradila půvabná herečka známá především z netflixových seriálů Aneta Kernová a pokračovala už trochu v žertu: „Chtěli jsme si to tady okouknout – a kdy jindy, než právě o vinobraní?“ Vinobraní si Aneta se svými kolegy opravdu užila. Do Roudnice nad Labem přijela se svou pětiměsíční čivavou, pejskem Punky. Toho musela neustále hlídat, aby něco nezbaštil nebo dokonce nevypil. „Jednou se stalo, že na nějaké party ucucával víno, aniž bychom si toho někdo všimli. Co vám budu povídat; skončil na kapačkách, ale dobře to dopadlo“, dodává s úsměvem Aneta. Přesto došlo i na okamžiky, kdy jí do smíchu moc nebylo. To ve chvílích, kdy se starostou Ing. Františkem Padělkem probírali, o čem vlastně děj bude a jestli má někdo z herců osobní zkušenost s domácím násilím.

„Já mám bohužel špatnou osobní zkušenost, ale k té se vyjadřovat nechci. Člověk ji musí nejdříve pořádně zpracovat v sobě, než ji pustí ven. Mám ale i ve svém okolí hodně smutných příběhů na téma násilí ve vztahu“, vyjádřila se Aneta Kernová. „Jsem proti tomu a vůbec nechápu, kde se to v těch lidech bere, když na začátku jsou plní lásky… I proto jsem kývla na tenhle film a věřím, že lidem otevře oči.“

To Karolína Krézlová přiznala, že sice násilí do vztahu nepatří, nicméně i jí samotné jednou ulítla ruka a svému partnerovi uštědřila políček. „Bylo to při rozchodu. Nejsem na to pyšná, ale myslím, že je třeba i o takových věcech mluvit. Pochopit, co člověka k takovému jednání přivede. Jinak ve filmu hraji zpočátku trochu zápornou roli, ale pak se hodně změní, projde velkým uvědoměním.“

Také Muž roku 2017 Matyáš Hložek zastává názor, že násilí do vztahu nepatří a už vůbec ne, že by muž uhodil ženu. „To je něco tak nízkého a beru to jako něco hodně přes čáru. Já osobně bych partnerku nikdy neuhodil, i kdyby mě kdovíjak rozčílila. Každý musíme mít přece nějakou tu sebekontrolu a poznat, kdy už je toho moc. V tu chvíli raději odcházím. Třeba uprostřed noci – a na vždy.“ Matyáš si ve filmu zahraje sebevědomého muže, který je přesvědčený, že mu žádná žena neodolá. Víc prozradit zatím nechtěl.

Starosta Roudnice nad Labem Ing. František Padělek, který s natáčením filmu v Roudnici nad Labem souhlasil právě díky tématu domácího násilí takové chování jednoznačně odsuzuje: „Jsem proti každému násilí. A je úplně jedno, jestli jde o násilí na zvířatech nebo lidech. Do života prostě nepatří. A že si fyzicky ubližují partneři, kteří se kdysi milovali, to mi rozum opravdu nebere. Proč se raději nerozejdou? Víte, já žiji v ústeckém kraji, který je násilným chováním bohužel nechvalně známý. Mám už leccos odžito, a právě proto vnímám spoustu věcí jinak. Uvědomuji si, jak je náš život křehký. Proč ubližovat? Vždyť tím nejvíc škodíme sami sobě, svému svědomí, svým blízkým… Moc si přeji, aby se lidé k sobě chovali ohleduplněji. K tomu ale musí mít i podmínky. Musí mít méně stresu, více jistot. A to je vlastně jeden z mnoha důvodů, proč kandiduji za region na post hejtmana ústeckého kraje. A rozhodně je to důvod proč jsem se domluvil na spolupráci při natáčení filmu ´Když prší slzy´.“

Když prší slzy – představení filmu

Půvabná, ale zakřiknutá optička Klára (Aneta Kernová) má za manžela policistu Martina (Jan Burda), ze kterého se postupem času stává alkoholik. V opilosti se mění na násilníka a terčem jeho slovních i fyzických útoků je Klára. Ta dlouho věří, že se situace změní, že bude mít zpátky toho muže, s nímž se tak milovali… Náhodné setkání s Adélou (Hana Drozdová), která v mládí také čelila domácímu násilí, ovšem přinese do jejího života nečekaný zvrat. Podobná životní zkušenost ženy hodně sblíží, náklonnost a přátelství přeroste v lásku. Protože film vznikl na základě několika skutečných příběhů, můžeme se těšit na poutavý snímek plný emocí a napětí až do poslední chvíle.

V dalších rolích: Eva Čížkovská, Karolína Krézlová, Matěj Dejdar, Petr Vondráček, Jaroslav Sypal, Kateřina Pechová, Peter Pecha, Jan Fanta, Sofia Sekelová, Andrea Kalousová, Jakub Moulis, Matyáš Hložek, Eliška Matzkeová, Jakub Jíra a tikťoker Adam Kajumi. Film teprve vzniká, některé vedlejší role se ještě obsazují.

Zdroj: Helena Váňová Production

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Starosta Roudnice nad Labem Ing. František Padělek: Násilí do života nepatří!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *