Rubriky

Tajuplné Mexiko: koloniální architektura a stopy dávných civilizací

Mexiko, tajuplná země ukrývající se v jižní části Severní Ameriky, láká především nádhernými karibskými plážemi, ale na své si přijdou i milovníci kultury a poznání.

Pokud vás už omrzela letošní zima, neváhejte a vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky, prosluněného Mexika, jež láká jedinečnou architekturou, bělostnými karibskými plážemi a v neposlední řadě,  vyhlášenou mexickou kuchyní.

Obří Ciudad de Mexico

Mexiku vévodí jedno z největších měst světa, Ciudad de Mexico, které ovšem pro mnohé cestovatele představuje pouze přelidněné město, jemuž se raději vyhýbají. Což je velká škoda, neboť Ciudad de Mexico, si i přes svou monumentálnost zachovává překvapivě historický střed, kolem kterého se soustředí většina historických zajímavostí.

Popocatépetl, neodmyslitelná součást mexické krajiny

Pokud však do města zavítáte, doporučujeme navštívit i jeho okolí. Zhruba hodinu jízdy od hlavního města leží stále aktivní sopka Popocatépetl, která se již od nepaměti stala neodmyslitelnou součástí mexické krajiny. Najdete zde ale i zříceniny starověkého posvátného místa Teotihuacán, jehož hlavními lákadly jsou Pyramida Slunce a Pyramida Měsíce, odkud se vám naskytnou nádherné výhledy do okolní krajiny.

Okouzlující koloniální architektura v Pueble 

Velká většina mexických měst láká na osobitý charakter a bohatou historii. Jedním z takových míst je Puebla, kterou kromě okouzlující koloniální architektury proslavily také nádherná glazovaná talaverská keramika a mexické národní jídlo mole poblano.

Po stopách dávných civilizací

K oblíbeným atrakcím Mexika nepochybně patří i archeologická naleziště a pyramidy. Mezi často navštěvovaná místa patří kouzelné městečko Tulum, kde kromě jedné z nejzachovalejších a nejromantičtěji vyhlížejících památek Mexika, nalezneme i bílé pláže, po kterých se procházejí leguání. Jestliže však nějaké místo při svých toulkách Mexikem nesmíte vynechat, pak je to návštěva nejslavnější mayské památky, slavné Kukulkánovy pyramidy ukrývající se v ruinách starobylého města Chichén Itzá, spojeného s legendami a tajemstvími opředeným pradávnou mayskou kulturou.

Kilometry bílých pláží a azurových vod

Kromě nádherných ruin a jedinečné architektury vás zcela jistě ohromí i kilometry bílých pláží. Za návštěvu nepochybně stojí Belmondovo Acapulco či nejslavnější mexické přímořského letovisko Cancún, které je omýváno tyrkysovými vodami Karibiku. Jedná se o poměrně mladé lázeňské město nacházející se na jihovýchodě Mexika, kde naleznete ty nejkrásnější pláže celé oblasti.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tajuplné Mexiko: koloniální architektura a stopy dávných civilizací”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *