Rubriky

Turisté mají novou mapu Lysé hory, ukáže 19 tras k vrcholu, včetně té na běžkách

Turisté se díky Turistickému informačnímu centru Frýdek≈Místek na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu neztratí. K dispozici mají novou mapu
Lysé hory.

„Popsali jsme celkem 19 tras vedoucích k vrcholu Lysé hory, mezi kterými najdou potencionální návštěvníci této dominanty Beskyd nejen tipy na pěší výšlap, ale také na kolech, běžkách či skialpech,“ přibližuje ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná. Každá trasa je poté detailně popsána včetně toho, jak se do výchozího místa mohou turisté dostat, zda je vhodná pro rodiny s dětmi nebo s kočárky.

Součástí tištěného materiálu jsou také informace týkající se výstupů na nejvyšší vrchol Lysé hory s průvodcem, o který je mezi návštěvníky Beskyd zájem. „S průvodcem se dovídají zajímavosti tradující se k historii Lysé hory, poznávají nejstarší hospůdku v Beskydech či zbojníka Ondráše, a mají možnost nahlédnout i do druhé nejvýše položené meteorologické stanice v České republice. Výstupy s průvodcem si mohou objednat skupiny i jednotlivci. Informace o rezervaci výstupu najdou také v tomto materiálu,“ uzavírá Monika Konvičná.

Mapa Lysé hory je k dostání zdarma v české, polské a anglické mutaci v turistických informačních centrech v turistické oblasti Beskydy-Valašsko.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Turisté mají novou mapu Lysé hory, ukáže 19 tras k vrcholu, včetně té na běžkách”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *