Rubriky

Vídeň představila hlavní podzimní výstavu: Více než 200 exponátů představí dílo Albrechta Dürera

Nejrozsáhlejší retrospektiva Albrechta Dürera za poslední desítky let. Spektakulární přehlídka renesančního génia. Výstava století. Tak prezentuje vídeňská Albertina svoji hlavní podzimní výstavu. Dürerovo dílo přiblíží od 20. září 2019 do 6. ledna 2020 více než 200 exponátů.

Vídeňská Albertina je domovem řady nejpopulárnějších výtvorů Albrechta Dürera (1471 – 1528). Světoznámé kresby jako Zajíc, Velký drn nebo Ruce apoštola jsou součástí sbírky čítající na 140 kusů, jejichž původ lze bez přestávek vysledovat až do roku 1528. Jedná se tak o bezmála půl tisíciletí nenarušený a udržovaný soubor děl z Dürerovy dílny.

Vídeňská sbírka proto tvoří přirozené jádro expozice, kterou nyní navíc doplní i cenné mezinárodní zápůjčky. Mezi nimi nechybí například Uctívání krále, zapůjčené z florentské galerie Uffizi, stejně jako další díla z Výmaru nebo madridských galerií Thyssen-Bornemisza a Prado.

Dürerova letošní retrospektiva rozsahem překoná i doposud poslední expozici, kterou Albertina uspořádala v roce 2003 u příležitosti svého znovuotevření, a kterou shlédlo na půl milionu návštěvníků. Po skončení letošní výstavy budou Dürerova vzácná díla na několik dalších let opět přesunuta do zázemí, kde se skryjí před zraky veřejnosti.

Albrecht Dürer

Kdy: 20. 9. 2019 – 6. 1. 2020

Kde: Albertina, Albertinaplatz 1, 1010 Wien

www.albertina.at

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Vídeň představila hlavní podzimní výstavu: Více než 200 exponátů představí dílo Albrechta Dürera”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *