Rubriky

Výběr jazykového kurzu v zahraničí v 4 krocích

  1. Vyberte, pro koho jazykový kurz bude určen. Mnoho škol dnes nabízí kurzy koncipované speciálně pro malé děti, teenagery, dospělé, starší dospělé i celé rodiny.
    V rámci kurzů určených pro děti je možnost vybírat i z takových, které jsou zaměřeny na nejrůznější druhy sportu (basketbal, fotbal, tenis, surfování, outdoorové aktivity) a umění (fotografie, film, divadlo, tanec) či kde se děti potkají s rodilými mluvčími svého věku.
    Jazykové kurzy pro dospělé mohou být zaměřené na obchod, cestovní ruch, zdravotnictví, právo, letectví, armádu, zdravotnictví, administrativní práce atd. Oblibu získávají kurzy určené přímo pro učitele jazyků.

KanadaStudents3

  1. Rozmyslete, jakou intenzitu kurzu zvolit. Standardem je kurz v rozsahu 20 lekcí týdně, to znamená, že budete do školy chodit nejčastěji zhruba od 9 do půl 1. Tato intenzita umožňuje posun v jazyce, ale i dostatek volného času. Pokud si chcete především užít cizí země a relaxovat, doporučujeme kurz prázdninový v rozsahu 5-15 lekcí týdně. Těm, kteří se chtějí zlepšit co nejvíce a v co nejkratším čase, se doporučuje, mít kurzy intenzivní v rozsahu 25-40 lekcí týdně, případně kurzy One-to-one, při kterých máte lektora pouze pro sebe.

  1. Lokalitu můžete zvolit dle svého přání. Promyslete si, kde by se Vám líbilo kurz absolvovat, zda u moře, v teple, v historickém nebo naopak moderním městě či obklopeni přírodou.

London1112

 

  1. Důležitou součástí jazykového pobytu je i ubytování. Doporučujeme především hostitelské rodiny a to jak proto, že máte jedinečnou možnost zažít život tak, jak jej žijí místní, ale i kvůli příležitosti zlepšit se v jazyce přirozenou komunikací. Krom toho je v rodinách většinou nabízena polopenze, díky čemuž ušetříte a navíc se nemusíte o nic starat. Nejčastěji se jedná o jednolůžkové či dvoulůžkové pokoje. Hostitelské rodiny jsou vždy prověřené.
    Další variantou jsou rezidence, hotely, hostely či studia a byty k pronájmu. Zejména ubytování v rezidenci nabízí mnohem více kontaktů se spolužáky, takže si můžete naplno užít společné trávení času a poznávání lidí z nejrůznějších zemí světa ať už při vaření společného jídla nebo večerním posezení. Ubytování v hotelu oproti tomu nabídne soukromí a klid studentům, kteří si chtějí odpočinout a ocení luxusnější zázemí.

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Výběr jazykového kurzu v zahraničí v 4 krocích”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *