Rubriky

Erbovní slavnosti se po 29. vrátí do brněnského Králova Pole

Erbovní slavnosti letos připomenou 100 let od připojení města  Králova Pole k Velkému Brnu. Hlavní program proběhne 14. září v parku na Slovanském náměstí a spolu s programem doprovodným se ponese v duchu doprovodného projektu 100 let Brno Královým Polem – 100 let Královo Pole Brnem.

Na pódiu v parku se představí královopolské školy, spolky a organizace, nebude chybět vystoupení dechové hudby Královopolka i folklorního souboru Jánošíček. V podvečer publikum roztančí skupina Meteor z Prahy, která působí při brněnském divadle Husa na provázku a v repertoáru má šlágry ze 60. let. Následovat bude koncert skupiny U2 Revival Band.Večer bude pokračovat se skupinou YoYo Band a Veronou.  100leté výročí  připojení Králova Pole k Velkému Brnu připomene také ohňostroj, který bude do časového harmonogramu zakomponován sice po setmění, ale tak, aby jej mohly zhlédnout i děti. Večerní program úderem 22. hodiny neskončí, ale přesune se do Bezbariérového divadla Barka, kde bude pokračovat koncertem skupiny Juki Band.

Program v parku bude bohatý jako každý rok, šachisté se dočkají šachové simultánky s šachovým velmistrem Neklanem Vyskočilem, expozici budou mít v parku opět členové Klubu policejní historie Brno a Technické muzeum připomene svými exponáty a aktivitami  uplynulých 30 let od sametové revoluce.  Představí se místní organizace a spolky, které pro návštěvníky připraví zajímavé aktivity. Chybět nebude akční ukázka zásahu Sboru dobrovolných hasičů Brno-Královo Pole.

K doprovodnému programu se i letos připojí královopolská pobočka knihovny Jiřího Mahena na Palackého třídě,  Fakulta informačních technologií VUT na ulici Božetěchova, kde proběhne hojně navštěvovaná prohlídka prostor bývalého kartuziánského kláštera, ale i výstava prací královopolského sochaře Dušana Tejkala, kterou bude možné navštívit ještě do konce následujícího týdne. Exkurze bude zahájena koncertem pěveckého sboru Lumír, který si letos připomíná 155 let od svého založení. Návštěvníkům akce lze ještě doporučit komentované prohlídky kůru v přilehlém kostele Nesvětější Trojice. Odpolední workshop nabízí opět divadlo Barka, bude zde možné si vyzkoušet práci divadelního technika přímo z kabiny za hledištěm. Odpoledne zde ve foyer  bude patřit i vernisáži  výstavy reprodukcí uměleckých výmaleb Nadačního fondu Víly pro děti. Výstava bude probíhat do konce října 2019. Celý výtěžek z prodeje bude využit na uměleckou výmalbu Dětské nemocnice FN Brno, která započne na přelomu roku 2020.  Na odpoledne v Barce navíc připravili i integrační pohádku Nevídáno, neslýcháno! Program připravuje i Přírodní zahrada u Smrku na Ramešově ulici. Také 2denní mezinárodní turnaj v judu Brno Cup Open, který bude probíhat v Městské hale Vodova  se letos k Erbovním slavnostem připojí. V rámci projektu 100 let Brno Královým Polem – 100 let Královo Pole Brnem let proběhne výstava motivovaná rokem 1919 a rozvojem Králova Pole od tohoto milníku, a to v prostorách Malé královopolské galerie na ulici Husitské. Výstavu bude možné navštívit i v další dny.

Foto: MČ Královo Pole, Brno

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Erbovní slavnosti se po 29. vrátí do brněnského Králova Pole”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *