Rubriky

Hlasujte o nejkrásnější nádraží u nás! Zde je finálová desítka…

Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR vstoupila do svého třináctého ročníku. Představuje dobré příklady v péči o prostředí železničních stanic a zastávek – budov, ostatních stavebních objektů i jejich okolí. Smyslem soutěže je zlepšit stav našich nádraží, pochválit za vzornou péči a květinovou výzdobu.

Prostřednictvím soutěže motivujeme obce, města a zaměstnance vlastnických a správních institucí, aby se odpovědně starali o svěřené majetky. Chválíme dobrou práci lidí, kteří o „svá“ nádraží dobře pečují a dávají tak dobrý příklad ostatním.

Nejkrásnějším nádražím roku 2018 jsou Blíževedly v Libereckém kraji s celkovým počtem 7356 platných hlasů. Převzaly štafetu od stanice Doksy. Stříbro získaly Litoměřice horní nádraží se 6392 hlasy a bronz Meziměstí s 862 hlasy. Letos bylo navrženo 66 krásných nádraží a zastávek. Finalisty volili zástupci spolupracujících organizací. Do finále postoupila tato nádraží:

Božejovice Kouty nad Desnou
Čeladná Kynšperk nad Ohří
Čelákovice Rozsochy
Frýdlant nad Ostravicí Slezské Rudoltice
Harrachov Železná Ruda-Alžbětín

Podpořte svého favorita! Hlasujte do 10.10. na adrese www.nejnadrazi.cz nebo písemně prostřednictvím hlasovacích archů zaslaných na adresu Asociace Entente Florale CZ – Souznění, o.s., V pevnosti 159/5b, 128 00 Praha 2. Deset vylosovaných hlasujících čekají vstupenky do Království železnic a další ceny od partnerů soutěže. Vítěz bude slavnostně vyhlášen v Senátu 12.11.2019.

Foto Ivana Kortusová, Tereza Zatřepálková

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Hlasujte o nejkrásnější nádraží u nás! Zde je finálová desítka…”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *