Rubriky

Holešov u Kroměříže objevili filmaři, točí tu nový film

V Holešově u Kroměříže se během uplynulého víkendu začal točit nový český celovečerní film, který je debutem režiséra a scenáristy Jana Březiny. Snímek ERHART chce pro diváka otevřít otázky ohledně stavu společnosti po 30 letech od pádu komunismu a odkazu raného kapitalismu devadesátých let. V hlavních rolích se představí Filip Březina, Lucie Ducháčková, Elizaveta Maximová, Přemysl Bureš a Petra Jungmanová. 

Film ERHART zavede diváky do nejmenovaného českého města, kam se ve svých třiadvaceti letech vrací mladý energický muž Erhart, aby se postaral o nemocnou matku. Erhart však bude muset po svém návratu čelit temné historii své rodiny a postupně začne rozkrývat nebezpečné skutečnosti o divoké privatizaci 90. let.

„Téma odkazu devadesátých let a dopad této éry na současnost je již nějakou dobu ve vzduchu, avšak ve filmu ho zatím vídáme zřídka. Naším záměrem je, aby se o tématu otevřeně mluvilo, abychom jej dokázali reflektovat a lépe pochopit. Při pohledu na současnou společenskou situaci se domníváme, že jde o nezbytný proces a že film, který tato témata postihuje, bude silně rezonovat u široké divácké obce,“ vysvětluje režisér a scenárista Jan Březina, absolvent režie na FAMU, kde studoval pod vedením Věry Chytilové.

Snímek se bude natáčet na řadě míst v Holešově, ale také v Napajedlích nebo Psychiatrické nemocnici Kroměříž. Film vzniká v koprodukci společnosti Xova Film a zlínské IS Produkce, za podpory Zlínského kraje a Státního fondu kinematografie.

ERHART zamíří do českých kin na podzim příštího roku. Projekce snímku by měly ve vybraných kinech provázet rovněž tematické diskuse a setkání s tvůrci a herci.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Holešov u Kroměříže objevili filmaři, točí tu nový film”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *