Rubriky

Kam na výlety s dětmi? Do Plzně! Je zde ZOO, Techmanie i Muzeum loutek, pivovary pro rodiče

Prázdninová Plzeň nabídne pestrý program pro rodiny s dětmi.

Za zvířátky do ZOO, na loutky včetně Spejbla a Hurvínka do Muzea loutek, za zábavou i poznáním do Techmanie… Pro potěšení tatínka do pivovaru Pilsner Urquell či Gambrinus a s celou rodinou na zábavné, sportovní i kulturní akce, které se v Plzni budou konat během července a srpna. Nabízíme vám tipy na některé z nich:

Divadelní léto pod plzeňským nebem (29. června – 27. července)
Oblíbený letní festival láká každoročně tisíce návštěvníků. Pro letošní rok chystá jako premiéru vlastní adaptaci hry J. K. Tyla Strakonický dudák. V roli Švandy dudáka se v titulní roli představí Ondřej Rychlý. Scéna Divadelního léta vyroste v polovině června v novém prostoru U Ježíška (mapa). Kromě premiéry a deseti představení Švandy dudáka se na ní v červenci budou odehrávat i reprízy loňské velmi úspěšné inscenace Cyrano s Michalem Dlouhým. Chybět nebude ani zajímavý doprovodný program. Vstupenky na 12. ročník Divadelního léta jsou v prodeji.

Živá ulice (červenec – srpen)

Multižánrový festival každoročně v průběhu léta nabízí pestrý hudební a divadelní program na několika scénách přímo v historickém centru Plzně. Jeho první částí je festival pouličního divadla, který se koná v polovině července (15. – 17.7.).
Na desítky koncertů hlavního hudebního bloku můžete vyrazit v polovině srpna (9. – 18.8.).

Skvosty s vůní benzínu (18. – 21. července)

Nejen milovníci aut by neměli chybět už na třetím ročníku akce Skvosty s vůní benzínu. Ty nejvzácnější historické i moderní vozy či motorky už potřetí zaplní plzeňské DEPO 2015 od 19. do 21. července. Na výstavě by mělo být k vidění zhruba 150 – 200 skvostů. Výsadní místo mezi skvosty zaujme Tatra 87, slavný československý automobil, který byl ve své době nejrychlejším vozem, a s nímž cestovatelská dvojice Zikmund a Hanzelka uskutečnila svoji cestu do Afriky a Jižní Ameriky. Americký list New York Times právě tomuto autu udělil před devíti lety titul „Sběratelské auto roku“. Dalšími lákadly mohou být Chevrolet Master z roku 1938 či Plymouth RoadRunner z roku 1968. Vzácností je také vůz Maserati MC 12, jichž bylo vyrobeno pouze 50 a v Česku jezdí pouze jeden. Chybět nebudou supersporty Lamborghini Huracán nebo Ferrari F12 Berlinetta. Na své si přijdou i příznivci motorek. Obdivovat budete moci značky Jawa a Harley Davidson. Návštěvníky čeká po celé tři dny také hudební program, bohaté občerstvení, závody na šlapacích motokárách a další zábava pro celou rodinu. Až do konce května si můžete pořídit vstupenky za zvýhodněnou cenu 150 korun pro dospělé a 100 korun pro děti nad 130 centimetrů, seniory a studenty, nebo 400 korun za rodinné vstupné. V červnu vyjdou vstupenky na 200, 150 a 500 korun, na místě před akcí pak 250, 200 a 600 korun.

Sportmánie (17. – 25. srpna)

Během osmi dnů plných sportu si v areálu za obchodním centrem Plaza budete moci vyzkoušet nejrůznější sporty i se potkat se sportovními hvězdami. Program Sportmanie nabídne plno sportovních aktivit i bohatý doprovodný program. Zahajovací ceremoniál se uskuteční 17. 8. v duchu oslav výročí 100 let od narození slavného cestovatele a plzeňského rodáka Miroslava Zikmunda. Mezi hlavní atrakce bude patřit lezecká stěna, obrovská vodní skluzavka, lanový park v korunách stromů nebo originální autodráha CARRERA. Samozřejmě ani letos nemůže chybět soutěž o medaile. Vstup bude ZDARMA.

Více informací i aktualizovaný přehled akcí na: www.plzenprodeti.cz.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kam na výlety s dětmi? Do Plzně! Je zde ZOO, Techmanie i Muzeum loutek, pivovary pro rodiče”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *