Rubriky

Kroměříž provoní květiny díky výstavě Floria Léto. Co vás uchvátí a jak získat jízdenku na vlak zdarma?

Na Výstavišti Kroměříž proběhne od 9. do 11. srpna již 43. ročník celostátní prodejní výstavy pro všechny zahradníky a zahrádkáře – Floria Léto 2019. Letošní ročník tradiční výstavy nese motto „Zahrada fantazie“. Návštěvníky zaujme promenáda v kouzelné květinové zahradě a organizátoři opět květinově vyzdobí kroměřížský kostel svatého Jana Křtitele, kam budou mít návštěvníci vstup zdarma.

„Letošní výstava Floria LÉTO své návštěvníky uchvátí nádhernou květinovou expozicí i bohatým sortimentem pro dům a zahradu. Vstupem do pavilonu A příchozí okouzlí vůně tisíců květin vrcholného léta a přenesou se do říše fantazie a snů, kde se zasní za zvuku šumění vodopádu a zurčícího potůčku. Naše výstava opětovně omámí všechny smysly návštěvníků: Zrak, čich a hmat kouzelnou expozicí a chuťové pohárky potěší unikátní ochutnávka mnoha druhů jedlých květů,“ popisuje manažer výstavy Vojtěch Zahradník. Hlavní expozici vytvoří tým Výstaviště Kroměříž ve spolupráci s přední českou aranžérkou Marií Bittnerovou.

Kromě květinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin, či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Nejen mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky a pro malé zahradníky bude otevřen unikátní Dětský svět, který nabízí desítky venkovních i vnitřních zábavních atrakcí. Návštěvníci si během celé výstavy samozřejmě mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu u stovek českých i zahraničních prodejců.

Květinová výstava se i letos rozšíří mimo brány výstaviště, kdy přední aranžéři ze Slovenské asociácie kvetinárov a floristov s týmem Výstaviště Kroměříž vyzdobí kroměřížský kostel svatého Jana Křtitele. Pro návštěvníky bude po celou dobu výstavy připravena bezplatná kyvadlová autobusová doprava, která bude v pravidelných intervalech jezdit na trase Výstaviště Kroměříž – Květná zahrada – Masarykovo náměstí (kostel sv. Jana Křtitele). Své celodenní jízdy autobus vždy zahájí a zakončí na autobusovém a vlakovém nádraží v Kroměříži.

Po celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný a hudební program. Vystoupí Jakub Smolík, Cimballica, Boršičanka A. Koníčka a další.

Otevřeny budou obě výstavištní restaurace i mnoho občerstvovacích stánků. Komfort návštěvníkům zajistí i parkovací plocha pro více než dva tisíce automobilů.

Také letos při výstavě Floria Léto se organizátoři rozhodli nabídnout návštěvníkům ještě více zážitků, a proto i nadále spolupracují s jedinečnou Květnou zahradou v Kroměříži, kde bude souběžně s výstavou Floria Léto probíhat festival barokní kultury – Hortus Magicus. Symbolickým zahájením obou akcí bude mimořádný koncert barokní hudby v kostele svatého Jana Křtitele ve čtvrtek 8. srpna od 19 hodin.

Bližší informace naleznete na webových stránkách www.vystavistekromeriz.cz

Vlakem na výstavu

Partnerem výstavy Floria Léto se staly České dráhy. Společně jsme pro návštěvníky připravili zvýhodněné vstupné. Akce má název: „S platnou jízdenkou ČD do stanice Hulín nebo Kroměříž k zakoupené základní vstupence druhá zdarma“

Doprovodný hudební program:

Čtvrtek 8. srpna mimořádný zahajovací koncert výstavy – živá barokní hudba v kostele svatého Jana Křtitele ve čtvrtek 9. srpna od 19:00.

Pátek 9. srpna / Boršičanka A. Koníčka / 11.00 až 14.00

Sobota 10. srpna / Cimballica / 11:00 až 14:00

Neděle 11. srpna / Jakub Smolík / 13:00 až 14:00 

Výstava Floria LÉTO 2019

Kdy: 9. až 11. srpna 2019, otevírací doba každý den od 9:00 do 17:00

Kde: Výstaviště Kroměříž (K Výstavišti 4069/8, 767 01 Kroměříž)

Ceny vstupného: základní vstupné 100 Kč/osoba, rodinné a další zvýhodněné vstupné včetně kompletního ceníku naleznete na www.vystavistekromeriz.cz

 

Výstaviště Kroměříž navštíví každý rok přes 250 tisíc návštěvníků. Areál o velikosti čtyř hektarů obsahuje dva výstavní pavilony, jeden hektar zastřešených pavilonů, šest jedinečných tematických zahrad a unikátní Dětský a sportovní svět. Na výstavišti probíhají během celého roku koncerty, výstavy, veletrhy, svatby a jiné kulturní akce. Základní linii výstav tvoří zahradnické výstavy Floria Jaro, Floria Léto a Floria Podzim Bonsai a Floria Podzim Dušičky, které mají tradici již více než 40 let.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kroměříž provoní květiny díky výstavě Floria Léto. Co vás uchvátí a jak získat jízdenku na vlak zdarma?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *