Rubriky

V Hluboké nad Vltavou můžete prožít dovolenou aktivně, půjčit si lze kola i hasubót

Do Hluboké nad Vltavou stačí přijet jen s batohem na zádech. Všechno sportovní vybavení si lze vypůjčit. Kromě tradičních kol třeba i hausbót, se kterým se obyčejné zážitky na Vltavě promění v naprosto jedinečné.

Ne každý turista si veze s sebou kola. Nejsou na to při cestování přizpůsobeni, protože cestují třeba autobusem nebo vlakem. U nás, v Hluboké, je možnost zapůjčení kol a dalšího vybavení. A nejen to,“ říká vedoucí infocentra Simona Homolková. Stačí navštívit Cyklo Hluboká na Masarykově třídě, kde návštěvníci města najdou půjčovnu ale hlavně servis. Po domluvě si mohou objednat cyklovýlet. „Tato služba je zajímavá hlavně pro starší lidi, kteří se nechtějí vydat na vyjížďku sami. Dají přednost výletu s průvodcem do okolí, který jim podá fundovaný výklad.“ Kola lze půjčit trekingová ale i elektrokola. Rodiny s dětmi si mohou půjčit kolo s vozíkem pro děti nebo si přimontovat cyklosedačku pro dítě. „V Cyklo Hluboká provádějí kromě výpůjček hlavně servis pro kola. Tato služba se velmi osvědčila. Hodně turistů si kolo neumí sami opravit nebo nemají potřebné náčiní. Vyměnit duši do kola je tady hračka,“ radí Homolková návštěvníkům infocentra, kam se vypravit i s vlastním kolem.

Další půjčovnu turisté najdou ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká nad Vltavou. Podle vedoucí informačního centra Simony Homolkové je tato služba zajímavá pro rodiny s dětmi i pro individuální turisty, kteří nechtějí jít jen na zámek. Mohou si tu půjčit elektrokola, koloběžky nebo brusle. Na nich se mohou vypravit do okolí města k atraktivní vyhlídce Baba, která je v Poněšické soutěsce, a k romantické zřícenině Karlova hrádku u Purkarce.

V areálu bylo nedávno namontováno nové molo, takže turisté ocení zejména zapůjčení různých vodních atrakcí. „Nabídka je velice široká, vybere si každý,“ míní Simona Homolková. V nabídce jsou šlapací kajaky, motorové čluny, šlapací padlleboardy, k dispozici je i velký padlleboard s nosností až pro deset lidí.

Kdo dá přednost aktivitám na souši, může si v areálu zahrát třeba plážový volejbal. Hráči mají k dispozici čtyři upravované kurty a především sociální zázemí, sprchy a novou převlékárnu. Bezplatným bonusem je nádherný výhled na hlubocký zámek.

Návštěvníci areálu mají k dispozici i přírodní písečnou pláž. „V infocentru jsme mile překvapeni, že je dost turistů, kteří před klasickým koupalištěm dávají přednost přírodnímu koupání,“ dodala Homolková. V areálu si lze půjčit i skútry kultovní značky Vespa a na odpovídajících komunikacích vyjma cyklostezek lze objevovat další zajímavosti Hlubocka.

Simona Homolková radí turistům zavítat do přístavu Hluboká. V kapinátu najdou nabídku, která uspokojí dobrodružné cestovatele i náročnější klientelu. Kromě půjčení trekových kol, dvojkol, in-line bruslí si zájemci o plavbu po Vltavě vyberou plavidlo podle svých představ.

Pro řízení většiny plavidel nemusejí být držitelem průkazu vůdce malého plavidla. Budou pouze proškoleni,“ upřesňuje Homolková. Kapitánské zkoušky nevyžaduje například hausbót Awa. Plavidlo je minimálně pro 2 a maximálně pro 8 osob. Cestující jsou schopni veškerých nutných manévrů v přístavech a plavebních komorách  – vyvazování plavidla, vyskakování na molo, odrážení plavidla. Kormidelní můstek mají k dispozici uvnitř plavidla na přídi i venku na horní palubě. Zázemí disponuje mimo jiné sprchou, kuchyňskou linkou, ledničkou i wifi připojením.

Půjčovny sportovního vybavení mají i některé ubytovací zařízení v Hluboké nad Vltavou. Služby ale poskytují jen svým ubytovaným hostům. Infocentrum v Hluboké nad Vltavou poskytuje návštěvníkům města i další zajímavou službu. „Provozujeme úschovnu zavazadel, která je v těchto letních měsících velmi využívána. Turisté jsou rádi, že si u nás mohou nechat zavazadla, která by jim překážela při prohlídce města a okolí,“ dodává vedoucí infocentra Simona Homolková.

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “V Hluboké nad Vltavou můžete prožít dovolenou aktivně, půjčit si lze kola i hasubót”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *