Rubriky

Václav Vydra naostřil meč a pasoval kouzelníka Kožíška na šéfa pohádkové centrály

Kouzelník Pavel Kožíšek dostal opravdu vysokou funkci. Šéf České pohádkové akademie, král Václav V. Vydra zvaný, ho slavnostně pasoval na pohádkového Ministra iluzí a kouzel. A nový ministr hned začal pracovat. Hlavní kancelář České pohádkové akademie okamžitě přesunul z pohádkové „Horní dolní“ do Muzea fantastických iluzí v pražské Vodičkově ulici.  

„Je mi obrovskou ctí, že mohu převzít jmenovací dekret z rukou pana krále. Mám nařízeno, dělat samá dobra, vtipna a kouzla. Zlá magie mi byla panem králem zakázána,“ uvedl nový ministr ve funkci a hned se zajímal, jak bude Václav V. kontrolovat chod jeho kanceláře.

„Samozřejmě přijdeme na návštěvu a ne jednou. Ale my máme všechny ministry nezávislé, plně jim důvěřujeme a oni si nedovolí, dělat cokoli nevhodné proti pohádkovému majestátu. Dobře je platíme a oni nepotřebují být úplatní,“ zdůraznil král.

Hlavní sídlo pohádkového světa v Galerii Myšák je opravdu kouzelné a zábavné. Král Václav V. zvaný Vydra si v doprovodu ministra Kožíška a dvou čtyřnohých bodyguardů atraktivní exponáty náležitě prohlédl a dokonce si kouzla a iluze na vlastní královské tělo zkusil.

„Tohle je nejlepší kšeft mého života. Ale už je mi v tom kostýmu hrozné vedro a navíc mě ještě hřeje moje příjmení,“ smál se Pavel Kožíšek a Václav Vydra se přidal: „No, mne hřeje v podstatě také.“

Stejně jako Václav Vydra si můžete triky, magii a kouzla ozkoušet i vy. V Muzeu fantastických iluzí v Galerii Myšák ve Vodičkově ulici mají otevřeno každý den včetně svátků.

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Václav Vydra naostřil meč a pasoval kouzelníka Kožíška na šéfa pohádkové centrály”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *