Rubriky

Objevte Dolní Moravu: Na Králický Sněžník vedou čtyři cesty, dolů rovnou pět

Objevujte krásnou a zajímavou Dolní Moravu přesně podle svých chutí a představ. K jedinečné Stezce v oblacích, na oběd s výhledem do horských údolí či na vyhlídku na Králický Sněžník vede hned několik cest. Čtyři odlišné varianty, jak nahoru, a pět možností, jak zpět dolů do údolí, potvrzují starou známou pravdu, a sice že i cesta může být cíl.

Cesta vzhůru

Vyjeďte si nahoru zbrusu novou Mamutí horskou bobovou dráhou. Kdo chce být nahoře ještě rychleji, může nasednout na lanovku a za deset minut bude vystupovat. Pomocí lanovky na vrchol pohodlně přepravíte kočárek i pejska. Hraví návštěvníci mohou zvolit pěší trasu se zastávkou ve Stamichmanově štole, kde řádí skřítci Babušáci. Pomocí aplikace v telefonu či tabletu tu můžete najít poklad skřítka Stamichmana. A koho lákají sportovní výkony, vyšlápne si kopec po některé z cyklostezek. Projet si cyklotrasy však můžete i pomocí elektrokol, které si půjčíte v chatě Marcelka.

Zábava na vrcholcích

Ani nahoře na horských kopcích není nouze o zážitky. Užijte si výhledy do horské krajiny. Vyjděte si na padesát pět metrů vysokou Stezku v oblacích a sneste se z výšin věže třeba pomocí tobogánu. Prohlédněte si Králický Sněžník a údolí Dolní Moravy ze zastřešené vyhlídky asi 500 metrů od chaty Slaměnka. Nechte děti vyřádit se na hřišti a dopřejte si něco dobrého na Slaměnce nebo v panoramatické restauraci s terasou Skalka.

Zpátky dolů

Zažijte pořádnou jízdu na Mamutí horské dráze a leťte zpět do údolí rychlostí až padesát kilometrů v hodině. Při cestě dolů si vychutnejte tři kilometry dlouhou trať, nejdelší v Česku a druhou nejdelší v Evropě, plnou zatáček a převýšení. Bude bavit malé i velké tak, že si sotva všimnete, že svištíte skrz horské pláně nebo lesy. A nebo zvolte klidnější cestu lanovkou. Projeďte si další z cyklotras a nebo se projděte pěšky se zastávkou ve Stamichmanově štole. Vyzkoušet ale můžete třeba sjezd na speciální horské koloběžce. Patnáctikilometrovou trasu zvládnete za hodinu a půl a poradí si s ní i děti zhruba od sedmi let.

Užijte si výlet přesně tak, jak sami chcete. Více na www.dolnimorava.cz.

 

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Objevte Dolní Moravu: Na Králický Sněžník vedou čtyři cesty, dolů rovnou pět”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *