Rubriky

Tip pro děti: Víkend s Krysáky

Animujte s Krysáky je název speciálního workshopu, který bude Divadlo Bolka Polívky hostit poslední únorovou sobotu 29. 2. od 10 hodin. Účastníci programu nahlédnou do tajů filmové animace prostřednictvím oblíbeného večerníčku Krysáci, v němž svůj hlas loutkovým protagonistům propůjčili Bolek Polívka a Jiří Pecha.

Workshopem děti provede režisér, animátor, scenárista a výtvarník Cyril Podolský, který získal za námět a režii seriálu Krysáci televizní cenu Elsa 2008. „Přijít mohou všichni, kteří se nebojí učit a hrát si. Kromě Krysáků si principy loutkové filmové animace ukážeme i na připravovaném večerníčku Strašidelný herbář,“ uvádí Cyril Podolský.

Děti se poutavou formou (chybět nebudou fotografie ani videoukázky) seznámí s pravidly technologie loutkového animovaného filmu, jeho vznikem a na místě budou moci sledovat animaci profesionální loutky filmovou technikou. V improvizovaném filmovém ateliéru si základní principy filmové animace také samy vyzkouší. „S filmovým štábem z účastníků workshopu si natočíme vlastní krátký animovaný film. Ten si promítneme na plátno, ale bude ke stažení i na webu Divadla Bolka Polívky,“ upřesňuje animátor. Interaktivní program v délce 90 minut je určen dětem od 9 do 15 let.

K připravovanému večerníčku Strašidelný herbář bude možné si také zakoupit a třeba i nechat podepsat knížku.

Termíny: 29. 2., 25. 4., vždy od 10:00 hodin

Ateliér Podolský: Využívá klasické techniky prostorové loutkové animace, počítačových animací ve 2D a 3D prostoru, trikových technik propojujících všechny uvedené techniky a dovolujících propojit je i s živým hercem a reálným prostředím. Díky silnému autorsko-výrobnímu štábu dokáže zpracovat zakázky od prvotního námětu po výsledný master. Klasický animovaný loutkový a trikový ateliér spolupracuje se studii zajišťujícími počítačovou trikovou i animační výrobu i s postprodukčními studii pro střih, zvuk a konečnou kompletaci AVD. Spolupracuje rovněž se studiem grafickým a web-designovým, tato spolupráce zaručuje skutečně komplexní péči o dané zakázky.

Jeho zakladatelem je Cyril Podolský, který v roce 1999 úspěšně absolvoval, na Filmové škole ve Zlíně obor animovaný film. Ve Zlíně působil třináct let jako animátor, scénárista a režisér. Po několik let zde přednášel loutkovou animaci pod hlavičkou Filmové školy Zlín a UTB. Za tu dobu vytvořil několik autorských krátkých filmů, hudebních klipů a reklam. Jako animátor se podílel na seriálech Králíci z klobouku, Pat a Mat a Tlučhořovi. Jeho nejširší autorskou prací je seriál večerníčků Krysáci (26 dílů, cca 195 minut).

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tip pro děti: Víkend s Krysáky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *