Rubriky

Běžkařský kemp v Beskydech nadchne zkušené lyžaře i začátečníky

Už dlouho přemýšlíte, že byste rádi začali běžkovat, ale nevíte, kudy do toho? Nebo naopak patříte ke skalním příznivcům běžkování a chtěli byste se více zdokonalit v technice? Ideální příležitost pro všechny nabízí 4denní běžkařský kemp v ráji všech milovníků bílé stopy – v Resortu Valachy v Beskydech, který se koná 26. – 29. 1. 2020.

Nové znalosti a dovednosti pak můžete zúročit hned 8. 2. kdy se zde koná tradiční závod na běžkách nazvaný Noční stopa Valachy!

„Velké Karlovice oprávněně patří k běžkařským rájům – vede tudy 40 kilometrů běžeckých tras na 12 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na okolních hřebenech vás pak čeká dalších 50 km tras s nádhernými kulisami beskydské přírody. Z perfektně upravených stop uvidíte zasněžené dřevěné chaloupky, valašské kopce a stráně i vrcholky Beskyd. Z mého pohledu tedy není lepšího místa, pokud se právě teď rozhodujete s běžkováním začít, nebo se v něm zdokonalit. Na 4denním kempu, který jsme pro všechny zájemce připravili v termínu 26. – 29. 1. 2020, se vám budou věnovat zkušení instruktoři, proberou s vámi i detaily tréninku při videoanalýze, a večer si můžete uvolnit unavené svaly ve vyhlášených wellness centrech Horal a L-Spa,“ popisuje možnosti výuky běžkování i relaxace v Beskydech Martina Žáčková z Resortu Valachy a zároveň připomíná nutnost včasné rezervace – kapacita kurzu je totiž omezena na 30 míst.

Příjemné sportování i zasloužená relaxace

A co všechno vás čeká? Kromě tréninkového běžkařského programu, který povedou zkušení instruktoři z  Cyklotrenink.com a Skolarossignol.cz, můžete využívat neomezený vstup do Wellness Horal a L-Spa s termálními bazény, saunami, saunovými rituály a kardio fitness. Zajištěn je i bezplatný shuttle servis mezi hotely Lanterna a Horal až 6x denně a organizátoři připomínají i možnost zapůjčení špičkových modelů běžek Rossignol.

Ubytováni budete v krásném prostředí ****Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, těšit se můžete i na zdravé snídaně formou bufé s rozšířenou nabídkou superpotravin, večeře pak probíhají formou teplého a studeného bufé.

Cena 4denního kempu je 7 750 Kč za osobu při zaplacení do 30. 11. 2019 a 8 250 Kč za osobu při rezervaci do 25. 1. 2020.

Co když nebude sníh?

„Většinou jsme na běžky skvěle připraveni. Pokud by se ale náhodou běžkovat nedalo, máme samozřejmě nachystaný náhradní program. V jeho rámci mohou účastníci absolvovat trénink na umělém okruhu u hotelu Horal, výjezd na běžkařské terény na Pustevnách, které jsou výše položeny, běh „po suchu“ nebo celodenní horskou túru, trénink ve fitness centru Horal (posilovna, core strength, technika strečinku), přednášky běžkařských odborníků a samozřejmostí je i relaxace ve wellness,“ doplňuje Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Tip: Závod Noční stopa Valachy láká unikátní atmosférou

Všechny dovednosti, které získáte na běžkařském kempu, pak můžete zužitkovat hned následující měsíc – v sobotu 8. 2. 2020 se koná v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích již tradiční noční závod na běžkách nazvaný Noční stopa Valachy, kterého se každoročně účastní stovky lidí, a to dospělí i děti. Čeká vás 15 km dlouhá běžkařská trať, konkrétně dva okruhy dlouhé 7,5 km, a především neobyčejná atmosféra nočního závodu s čelovkami.

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích se stal synonymem pro dokonalou relaxaci uprostřed krásné beskydské přírody. Nabízí relaxační centrum s bazénem, saunovým světem a nově i víkendovými saunovými rituály, hosté si mohou dopřát exotické masáže a poznávat krásy Valašska při výletech. Velkým lákadlem pro všechny milovníky dobrého jídla je i zážitková restaurace Vyhlídka, kde kuchařský tým pod vedením šéfkuchaře Josefa Tydlačky připravuje každé dva měsíce jiné šestichodové menu snoubené s víny a plné neotřelých variací ze sezónně dostupných surovin. Spa hotel Lanterna také pořádá pravidelně zajímavé sportovní a kulturní akce, často za účasti známých českých osobností. Více na www.lanterna.cz

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Běžkařský kemp v Beskydech nadchne zkušené lyžaře i začátečníky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *