Rubriky

Mezinárodní den archeologie v Muzeu hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy se v letošním roce opět připojuje k oslavám Mezinárodního dne archeologie (MDA). V sobotu 19. 10. 2019 se uskuteční pátý ročník a muzeum nabídne návštěvníkům všech věkových kategorií pestrý archeologický program v hlavní budově muzea na Florenci a v domě U Zlatého prstenu. Vstup na všechny akce bude zdarma.

V pestré nabídce workshopů v hlavní budově muzea na Florenci se návštěvníci dozvědí, jak archeologové pracují, jaké metody používají a co díky nim dokáží odhalit. Malí i velcí milovníci archeologie budou moci nahlédnout do života našich dávných předků a sami si vyzkoušet práci s replikami pravěkých nástrojů i různé výrobní techniky. Budou mít
např. možnost vyrobit si svůj amulet, provaz, mouku nebo šperk z drátku. S bohatstvím archeologických nálezů a zajímavostmi z nejstarších období pražských dějin seznámí návštěvníky komentované prohlídky stálé expozice Praha v pravěku. Pohled do středověké Prahy nebo unikátní archeologický nález dílny hrnčíře Adama Špačka v Truhlářské ulici zprostředkují komentované prohlídky expozice a výstavy v domě U Zlatého prstenu na Starém Městě.

Mezinárodní den archeologie slaví každoročně třetí sobotu v říjnu archeologické organizace různého druhu na celém světě. Loni se ho podle odhadů zúčastnilo přes 100 tisíc nadšenců.  Archeologové v tento den nabízejí všem zájemcům o naši dávnou historii možnost stát se na chvíli objevitelem, proniknout do tajů života lidí v dávné minulosti a přesvědčit se, že archeologie je všude kolem nás.

Program:

Hlavní budova muzea na Florenci (Na Poříčí 1554/52, Praha 8)

  • 10:00–16:00 Archeologie vážně i nevážně
  • workshopy pro malé i velké
  • komentované prohlídky expozice Praha v pravěku, začátky v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a v 15:00

Dům U Zlatého prstenu (Týnská 630/6, Praha 1)

V rámci Mezinárodního dne archeologie pořádáme zdarma komentované prohlídky:

  • 10:00 expozice Praha Karla IV. – středověké město
  • 11:30 výstava Pro kamna ke Špačkovi / Kachle a kamnářství v renesanční Praze
  • 13:00 expozice Praha Karla IV. – středověké město

Kontakt pro bližší informace:
www.muzeumprahy.cz

Zdroj:  Muzeum hlavního města Prahy, FB

Tagy

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Mezinárodní den archeologie v Muzeu hlavního města Prahy”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *